Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#10253

2014-01-10 11:13

fac parte din acea generatie pe care CEAUSESCU a investit ca sa putem fi un popor educat. am facut si scoala , si armata, si nu regret, ba chiar sunt mandru, dar constat ca de la revolutie tot ce am muncit este in zadar,,, nu mai i-mi este necesar nimic din ce am trudit, sa invat,,, nici scoala, nici armata , si nici pozitia sociala castigata, pana la revolutie. PACAT,,, dispare incet incet o generatie cu multa scoala si o educatie aleasa cu care ROMANIA , se putea mandri. pierdem , medici, ingineri, oameni de stiinta, si multe alte genii,,,, DE CE ???? candva radeam cand auzeam o gluma,,, EMIGREZ IN CONGO,,,, acum nu mai rad si m-am hotarat sa EMIGREZ SI EU IN CONGO, sau oriunde,,, a disparut orice speranta de bine din ROMANIA,,,,,,

Raspunsuri

pro-regalista

#10455 Re: generatiei "educate" in sistemul comunist

2014-01-10 11:21:59

#10253: -

ar trebui sa stii ca nu se scrie cu liniuta (imi: "nu mai i-mi este necesar..."), a trecut cam mult cred de cand ai terminat scoala primara, nu? Succes totusi sa iti gasesti rostul aici sau oriunde in lume, acum suntem liberi sa facem si sa zicem ce vrem si cum vrem. DOAMNE AJUTA-NE !!!