Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#13378 Re: AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

2013-12-04 16:23

#13372: OMUL CARE NU ESTE PATAT - AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

#13374: - HOTUL LA HOTI TRAGE! SI NU MA REFER LA GREVIST ... CI LA CEI TREI EXCORTE ALE ACESTUIA.

"... a reuşit să aplaneze acest conflict de muncă şi să creeze premisele pentru ca acest protest extrem să se încheie (si uite asa se alege praful de sacrificiul si bunele intentii ale grevistilor)."

"Edilul-şef a susţinut, în dialogul avut cu toate părţile implicate, solicitările salariaţilor Oltchim, printre care ... alocarea unui autoturism pentru activitatea sindicală (cei doare pe grevisti - lipsa unui autoturism pentru activitatea sindicala), achitarea unor obligaţii salariale restante şi altele."

SE PARE CA DEJA AU CEDAT. (Vedeti poza si articolul de la #13374!)

Raspunsuri


Musafir

#13379 Re: Re: AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

2013-12-04 16:26:40

#13378: - Re: AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

Cei doi nu au cedat, au reluat protestul si greva foamei sunt 8 colegi in greva !!! LUPTA CONTINUA.


Musafir

#13380 Re: Re: AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

2013-12-04 16:27:53

#13378: - Re: AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

Era previzibil ca asa se va intampla. Sunt unii care au un "har" de a minti atat de frumos incat oricine-i crede !


Musafir

#13390 Poveste cu tâlc: Şoimul şi cioara

2013-12-04 18:50:16

#13378: - AU FACUT GREVA FOAMEI DEGEABA- NU TREBUIE SA CEDEZE

http://www.financiarul.ro/wp-content/uploads/Soim9-web.jpg...

http://lupuldacicblog.wordpress.com/page/2/

 

Un pustnic văzu odată într-o pădure un şoim.
Pasărea ducea spre cuibul său o bucată de carne: sfâşie carnea în multe bucăţele şi începu să hrănească cu ea un pui de cioară rănit.

Pustincul se minună de faptul că un şoim hrănea un pui de cioară şi se gândi:…

“Dumnezeu mi-a dat un semn. El nu uită nici măcar un pui de cioară rănit. Dumnezeu a făcut ca acel şoim înspăimântător să hrănească o pasăre lipsită de ocrotire dintr-o altă specie.

Înţeleg de aici cum Dumnezeu dă tuturor fiinţelor cele de care au trebuinţă; şi noi ne preocupăm într-atât de noi înşine…
De acum încolo voi înceta să mai am grijă de mine!
Dumnezeu m-a făcut să pricep ce am de făcut.
Nu am să-mi mai caut de mâncare!
Dumnezeu nu lasă în părăsire pe niciuna dintre creaturile sale: nu mă va abandona nici pe mine”.

Zis şi făcut: se aşeză acolo în pădure şi nu se mai clinti din loc: se ruga şi iar se ruga; nu făcea nimic altceva. Rămase astfel timp de trei zile şi trei nopţi, fără a bea vreun strop de apă sau să ia vreo îmbucătură de mâncare. După aceste zile, pustnicul era atât de slăbit, încât nu mai era în stare nici să ridice mâna. Cum era aşa lipit de putere, adormi. Şi iată că în vis i se arată un înger. Îngerul îl privi cu tristeţe şi grăi:

” Este adevărat că semnul era pentru tine. Dar tu trebuia să înveţi a urma pilda şoimului, nu pe cea a ciorii!”