Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post


Musafir

#1385 Re:

2013-09-17 09:18

#1384: Carina -

Exact! am ajuns sa fim condusi de unii care nu se mai obosesc sa gandeasca, indivizi care pun cainii mai presus de oameni!

Daca nu eutanasiere, ATUNCI CE?

Va scremeti pe aici fara nici o solutie, nici o solutie care sa vina din buzunarul vostru!

Daca nu eutanasiere, ATUNCI CE?

Raspunsuri

Carina

#1386 Re: Re:

2013-09-17 09:38:38

#1385: - Re:

Felicitari..exact asta spun si eu: oameni ca TINE nu au ce sa caute la conducerea unei tari. Un om aflat la conducere ar trebui sa gandeasca nu sa astepte sa gandeasca altii pentru el. Arata-mi te rog un director care ii cere secretarei o solutie sau care inainte sa ia o decizie nu studiaza situatia.

Dar cel mai bine spune-mi daca tu vrei sa iti cumperi un apartament: nu analizezi prima oara situatia si apoi te hotarasti, doar nu il cumperi si abia apoi il vezi ca mai are un pic si pica tavanul, ca defapt pretul a fost prea mare..etc

Asta e ideea: GANDIREA cere efort...si doamne multi au functii in tara asta care necesita gandire dar datorita oamenilor ca TINE e clar ca nu mai au de ce sa se oboseasca.

Sincer daca stai si te gandesti 5 secunde: chiar ti se pare eutanasierea o solutie? Chiar ti se pare ca e vorba de faza "caini mai presus ca oamenii" ??? Pe bune ???