Spune NU eutanasierii!Viaţa este un dar

Quoted post

Sara

#8 Pentru voi

2013-09-05 18:32

Nu e normal ca oamenii sa omoare animale, pt ca animalele sunt suflete lasate de Dumnezeu pe pamant. In loc sa ii omoare, ar putea construi mai multe centre de adapost pt animale si atunci nu ar mai fi animale moarte de foame pe strada, nevoite sa manance ce prind. Animalele nu sunt ca oamenii. Oamenii cand mor de foame, pur si simplu mor de foame. Animalele se comporta altfel, innebunesc, li se "activeaza" instinctul de pradator si nu mai sunt prietenoase. Nu au vina pt asta. Dar oamenii nu gandesc asa, sunt foarte putini care gandesc asa. Restul vor sa bage in ei mancare, bautura, sa se distreze si sa le fie lor bine. Doar lor. Imi pare rau pentru copilul acela si pt restul care sufera din cauza animalelor, insa ar trebui sa intelegeti ca animalele nu judeca.

Raspunsuri

Eu spun da =)

#17 Re: Pentru voi

2013-09-06 13:23:20

#8: Sara - Pentru voi

Asa-i,draga Sara,iti pare rau pentru copil si pentru restul apropiatilor dar n-ai de gand sa faci nimic pentru a schimba soarta poate a altui copi care urmeaza sa fie sfasiat.De unde centre speciale si mai stiu eu ce daca niciodata nu sunt bani suficienti? Tu de ce omori sobolanul din pivnita ta(*un exemplu* )daca e o fiinta lasata de Dumnezeu? Hai sa fim seriosi