S.O.S. familia!

Quoted post

Vlase.
Musafir

#2333 Re: Re:

2013-09-05 11:34

#2329: - Re:

Pe mine nu ma intereseaza legalizarea pedofiliei. Daca vreun om a avut o incercare nereusita (epic fail) de a justifica pedofilia, asta nu inseamna ca va fi legalizata vreodata pentru ca un copil este un copil si trebuie, repet, sa se joace, sa invete, astea sunt singurele lui responsabilitati, nu sa i se permita a intretine relatii sexuale. Si daca vreo organizatie precum Accept s-a asociat pentru cateva zile cu un astfel de om e problema lor de PR, faptul ca n-au fost la curent cu viziunile acelui om, nu ca este de acord cu ce a spus.

Problema care este: aceea ca multi dintre voi puneti homosexualitatea pe picior de egalitate cu pedofilia si este complet gresit! Eu, ca homosexual, traiesc de ani de zile cu un barbat, nu cu un copil, la fel si toti prietenii pe care-i am, indiferent ca sunt hetero sau gay, au sau au avut relatii cu persoanel majore!

Dar mi se pare interesant faptul ca din tot ce am scris mai sus, ai acordat atentie pedofiliei. Oare de ce?

Raspunsuri


Musafir

#2335 Re: Re: Re:

2013-09-05 11:44:34

#2333: - Re: Re:  

am pus pe picior de egalitate pentru ca homosexualitatea este o anomalie ca si pedofilia, iar modelul de inducere a homosexualitatii ca "orientare sexuala" are stranse legaturi cu posibilitatea de a acorda drepturi si criminalilor.

homosexualitatea este o deviatie de la constructia naturala a omului. poate nu ati sesizat ca homosexualitatea nu are nici o utilitate in societate ci este pur si simplu o alegere de manifestare. homosexualii pot face ce vor acasa si asta s-ar putea sa nu aiba nici o legatura cu pedofilia, insa faptul ca sablonul de oferire de drepturi homosexualilor se potriveste foarte bine si pentru pedofili si pentru zoofili si alti degenerati doar pentru ca "si ei platesc taxe", demonstreaza aceasta legatura si ca toate aceste fenomene sunt cuprinse in acelasi cadru al deviatiilor sexuale si psihice.


Musafir

#2336 Re: Re: Re:

2013-09-05 11:48:51

#2333: Vlase. - Re: Re:

tema pedofiliei si a celorlalte orientari sexuale este reluata tocmai pentru ca sunt ORIENTARI SEXUALE!


s-a tot explicat diferenta dintre orientarile sexuale - homosexualitate, zoofilie, pedofilie, necrofilie - care este evidenta si lesne de inteles

dar asta nu inseamna ca nu sunteti toti in aceeasi categorie, oala sau cum vrei sa-i spuneti

cum voi, pe baza orientarilor voastre sexuale, vreti drepturi

asa incep incet, incet sa isi faca simtita vocea si celelate minoritati, discriminate si neintelese ca si voi

creati un precedent!!!!!!

si tot nu ati argumentat de ce zoofilia, pedofilia si necrofilia nu ar fi orientari sexuale

diferentele dintre ele sunt clare, dar raman ORIENTARI SEXUALE, ca si a voastra


Musafir

#2363 Re: Re: Re:

2013-09-05 14:23:29

#2333: Vlase. - Re: Re:

Pe mine nu ma intereseaza legalizarea pedofiliei.

Pe altii da, dupa cum observi.

Problema care este: aceea ca multi dintre voi puneti homosexualitatea pe picior de egalitate cu pedofilia si este complet gresit! Eu, ca homosexual, traiesc de ani de zile cu un barbat, nu cu un copil, la fel si toti prietenii pe care-i am, indiferent ca sunt hetero sau gay, au sau au avut relatii cu persoanel majore!

Simplifici lucrurile desi ti s-a explicat ca problema nu e neaparat la nivelul fiecarui homosexual, ci la un nivel superior, al celor care fac lobby pentru ambele deviatii asemanandu-le. E destul e ciudat ca nu acceptati asta in ciuda dovezilor, ca si cand legatura ar fi fost facuta de vreun rauvoitor si nu de activisti homosexuali. Faptul ca atat tu cat si altii ignorati complet problema e graitor pentru atitudinea voastra in general.

Pedofilia ca pedofilia, dar pederastia esta foarte raspandita intre homosexuali, abunda anunturile care solicita baieti de 15-18 ani, din partea unor barbati maturi, de 40-50 (citeste cateva pagini de anunturi daca nu crezi). De ce ar vrea un barbat trecut prin viata un pustan fara experienta? Pentru a il exploata sexual, fireste. Pederastia e vazuta ca o parte nelipsita a ''culturii'' gay. Si inainte sa spui ca se intampla si intre heterosexuali, da, e cam acelasi lucru, dar exista totusi o diferenta - un adolescent confuz poate fi convins sa intre intr-un stil de viata (homosexual) pe care nu l-ar fi ales sa fi fost mai copt la minte, sa fi avut 4-5 ani sa se gandeasca la consecinte. Acest stil de viata il va schimba pentru totdeauna.

 

 

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...