S.O.S. familia!

Vlase.
Musafir

/ #2333 Re: Re:

2013-09-05 11:34

#2329: - Re:

Pe mine nu ma intereseaza legalizarea pedofiliei. Daca vreun om a avut o incercare nereusita (epic fail) de a justifica pedofilia, asta nu inseamna ca va fi legalizata vreodata pentru ca un copil este un copil si trebuie, repet, sa se joace, sa invete, astea sunt singurele lui responsabilitati, nu sa i se permita a intretine relatii sexuale. Si daca vreo organizatie precum Accept s-a asociat pentru cateva zile cu un astfel de om e problema lor de PR, faptul ca n-au fost la curent cu viziunile acelui om, nu ca este de acord cu ce a spus.

Problema care este: aceea ca multi dintre voi puneti homosexualitatea pe picior de egalitate cu pedofilia si este complet gresit! Eu, ca homosexual, traiesc de ani de zile cu un barbat, nu cu un copil, la fel si toti prietenii pe care-i am, indiferent ca sunt hetero sau gay, au sau au avut relatii cu persoanel majore!

Dar mi se pare interesant faptul ca din tot ce am scris mai sus, ai acordat atentie pedofiliei. Oare de ce?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...