Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Cetateanul Turmentat

#509 Oaie fara minte

2013-09-05 08:09

#258: - Re: Mana la treaba...

Indeajuns pentru tine si fratii tai incat sa va inecati cu el. Cat timp esti acolo cumpara si niste neuroni poate sunt la promotie, 2 la pret de unul si te poti clasifica si tu la gradul de nevertebrata pe urma, ca daca zic animal le jicnesc pe cele din urma.

Sper sa-ti ajunga clorul ala in mate sa simti si tu ce simt cainii aia, sa traiesti mereu cu frica-n gat cand bagi ceva in gura ca poate e o boaba de cianura pe-acolo pe undeva.

Astia sunt oamenii pe care ar trebui sa ii iubim? Astia sunt oamenii de care ar trebui sa imi fie mila? Foarte bine va fac cainii aia ca va simt cat de buni sunteti. Se mai uita si la fata omului si ce-i in sufletul lui. Vreti sa vars o lacrima pentru astfel de jigodii? Sa-l odihneasca Dumnezeu in pace pe copilul ala ca nu are nici o vina si mai bine poate ca nu a crescut intr-o lume cu astfel de bestii bipede. Dar de voi nu mi-ar fi mila....nici catusi de putin...nu meritati asa ceva pentru ca nici macar nu stiti definitia cuvantului mila sau ce inseamna acesta.

Raspunsuri

dor de civilizatie

#584 Re: Oaie fara minte

2013-09-05 11:39:27

#509: Cetateanul Turmentat - Oaie fara minte 

 Daca pana acum am avut o oarecare consideratie fata de argumentele dvs, cu postul respectiv v-ati descalificat inaintea mea si ati intrat in categoria ZOOFIL FARA IUBIRE DE SEMENI.

Auzi aberatie, citez "Foarte bine va fac cainii aia ca va simt cat de buni sinteti. Se mai uita si la fata omului si ce-i in sufletul lui."

Asta-i argumentul suprem al zoofililor - animalul nevinovat, detectorul fara gres al sufletelor omenesti hade, strambe, contorsionate de rautate!

Pai si daca in sufletul omului este doar frica irationala de canide - de exemplu, a fost muscat in copilarie si a ramas cu asemenea sechele toata viata - unde-i rautatea lui in toate astea?!!! Cunosc destule cazuri de oameni pe care cainii ii ataca neprovocati din motivul citat mai sus. Adica daca mie imi e frica de caini din motive care sunt independente de vointa mea, nu am dreptul sa ma plimb linistit pe strazile orasului meu, deoarece au devenit zone dominate de haite de animale teritoriale pe care si le apara cu coltii fata de orice individ necunoscut lor sau caruia ii simt frica - nu rautatea, domnule imbibat de alcool.

Asta inseamna, pe langa altele (imaginea deplorabila, de lumea a 3-a, a orasului, lipsa oricarei igiene etc) asta inseamna privarea dreptului la libera circulatie, domnu' oier (caci vad ca aveti predilectie pentru termenii gen "oaie" si "spirit de turma" cand va referiti la oamenii care va combat subiectivismul)?!!! Imi pare rau daca v-am jignit (nu jicnit, mai treceti pe la scoala cand coborati de la stana).