Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Marius

#18 Haideti sa ne desteptam odata..

2013-09-03 10:52

Aici un iubitor de animale. Nu am fost muscat decat o singura data in copilarie, dar nu le port pica, a fost din vina mea (una bucata copil tampit arunca cu pietre in caini).
DAR, si luati acest "dar" ca pe un cuvant subliniat cu 100 de linii. Traim intr-o capitala europeana, traim intr-un oras, la naiba, ce sa mai... nu traim in jungla! Intr-adevar, bietele animale nu au nici o vina, pentru ca sunt animale, ele nu sunt fiinte rationale precum suntem noi oamenii, ci functioneaza pe cu totul alte principii, cum ar fi instinctul de supravietuire, instinctul de haita, etc. Sunt animale teritoriale, agresive cand infometate, purtatoare de boli, ce sa mai, sunt animale salbatice in toata puterea cuvantului, or in ochii mei, viata si siguranta oamenilor este la orice ora mai presus decat aceste biete patrupede, oricat de mult le-as iubi.
Daca ar fi dupa mine, as da o perioada "tampon" de cateva saptamani, poate chiar luni, pentru cei nehotarati, in care fiecare crestin iubitor de animale sa aibe timp sa adopte cainii iubiti, dupa care, tot ce este patruped pe strada(caine, pisica, sobolan), fara stapan, sa fie eutanasiat.
Iar pentru cei ce sunt impotriva: haideti sa ne desteptam, nu traim in jungla, daca iubesti un animal, adopta-l, terminati cu prostiile.

Raspunsuri

Stef

#19 Re: Haideti sa ne desteptam odata..

2013-09-03 11:00:59

#18: Marius - Haideti sa ne desteptam odata..

Ma bine infiati un copil, care va avea grija de voi la batranete decat sa adoptati un caine care in afara de mizerie nu face nimic bun. Parerea mea....

Bogdan Toparceanu

#22 Re: Haideti sa ne desteptam odata..

2013-09-03 11:08:28

#18: Marius - Haideti sa ne desteptam odata..

Felicitari! Un iubitor de animale inteligent! Rar asa ceva!


Musafir

#50 Re: Haideti sa ne desteptam odata..

2013-09-03 19:03:17

#18: Marius - Haideti sa ne desteptam odata..

daca tot esti un crestin iubitor de animale cata caini tii in sufragerie si cati in dormitor?

crestinii trebuie sa iubeasca oamenii sau cel putin asa sustin

 

Antimaidanezi

#90 Re: Haideti sa ne desteptam odata..

2013-09-04 06:28:51

mda....dar mai bine ii eutanasiem pe toti in 2 - 3 zile . 30 sunt multe rau

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-13 10:22:04