S.O.S. familia!

Quoted post

amelia

#1281 Re: 1277

2013-08-27 11:30

#1277: Ovi -

Ovi , nu te enerva si nu inceta sa lupti . daca esti un om normal si ai un job si esti respectat si respecti , nu ai de ce sa iti faci griji . am intrebat- o pe dana ce ar face daca ar fii mama ta dar dupa cum vezi raspunde numai cui vrea si legat de mentalitatea ei. o mama adevarata , e mama indiferent de ce si cum , e un drept care nu ti- ia nimeni. nu vrea sa raspunda , e treaba ei . cineva din sustinatorii ei chiar a spus ca homosexualitatea nu e o boala psihica si nu e si nici  nu are nimic de-a face cu obsedatii sau paranoicii care de atata normalitate violeaza si fac tot ce e strigator la cer. multi va baga in aceeasi oala . dar problema nu e aici , problema grava e ca prin felul lor "crestinesc " va indeparteaza de DIVIN, repet se cred detinatorii adevarului absolut SI NU SUNT , NIMENI NU E. . in ce priveste semnaturile nu conteaza , putine sau multe si Hitler credea  ca actioneaza drept si ajunsese sa aiba muuuulti adepti ; au reusit sa ucida in numele convingerii sale peste 6 milioane de suflete , asa ca . mergand mai inapoi , la fel , Inchizitia , orice om care avea o opinie diferita era ars pe rug si ce e mai grav e ca o faceau in numele Domnului ! sunteti acuzati de satanisti dar prin atitudinea radicala a asazisilor "crestini " si privind in istorie , zau nu stiu cine e mai satanist. UN BUN CRESTIN , E IERTATOR , INGADUITOR , IUBITOR DE APROAPE , TU NU TE INDEPARTA DE DUMNEZEU , e cea mai mare  greseala ce o faci , va face sa va simtiti culpabili , niste paria ai societatii . daca unul a strigat la DUMNEZEU cerandu-i "normalitate" si DUMNEZEU nu i-a raspuns , amintiti-va de copii care se nasc cu malformatii , de foamete , de multe , pe care DUMNEZEU nu le ingaduie dar EL are planul lui. har Domnului , dana nu va reusi sa stranga adepti multi pentru ca traim intr-o lume in care am vazut ca violenta nu aduce decat victime , suntem intr-o criza mondiala din care NU VOM IESI ptr simplul motiv ca cei care ne-au bagat in ea nu au si nu vor avea niciodata solutia ptr a ne scoate. incepem , la nivel mondial , tarile civilizate au facut-o demult , incepem sa ne dam seama ca iubirea , dragostea ptr aproape , fac sa functioneze  TERRA. e motorina cu care functionam , inainte o spuneau mari intelepti si miile de oameni ignorau :isi iubeau decat familia si atat. inca au ramas oameni din astia dar pe masura ce trece timpul se vor imputina , ptr ca lumea trebuie sa evolueze si poate mai mult ca nicicand am ajuns la maturitatea pe care insasi DOMNUL o astepta de la noi si e timpul sa incuiem ura si violenta pentru totdeauna.tu, Ovi , nu te indeparta de Dumnezeu caci fara EL nu avem dragoste . actiunea danei e un mod egoist , telul fiind acela ca isi protejeaza copila ,cand o putea face stregand anumite canale de tv . a ales un mod egoist , tipic multora romanilor :" mie sa mi fie bine de altul nu imi pasa" . nu stiu sa discute sa dezbata o problema , te indeamna imediat sa te "vindeci" dar oare ei , cei atotstiutori , sunt vindecati? voi cei care sunteti " ALTFEL" , nu lasati sa vi se spele creierul de genul ori te vindeci ori nu esti crestin , ramaneti adevarati oameni , crestini si nu va zdruncinati credinta numai ptr ca are loc un mic cutremur , asta vor , daca nu va vindecati  , va da afara si va catalogheaza , ca pe mine , de satanisti . sunt radicali dar vestea buna e ca DUMNEZEU  nu e radical!

Raspunsuri


Musafir

#1283 Re: Re: 1277

2013-08-27 11:55:12

#1281: amelia - Re: 1277 

 voi stiti ca este scris: "in ce va gasesc in aceea va judec". sigur, faceti ce vreti, dar daca sunteti intr-o stare gresita si dati coltul, pai ala va este martorul la judecata. asa ca nu umblati cu aiureli.

amelia, esti cam intrigata si cam implicata. si pari antrenata pentru asta. faci parte dintr-un ONG cumva? tu rastalmacesti tot ce s-a scris in Crestinism pana acum. oare sa fii tu seperioara tuturor pana acum? mare atentie!

Cătălin M.
Musafir

#1290 Re: Re: 1277

2013-08-27 12:31:13

#1281: amelia - Re: 1277

dar vestea buna e ca DUMNEZEU  nu e radical!

 

Curat democraţie!

Ba e, şi încă cum! De multe ori m-am amuzat de felul în care îl percep unii pe Dumnezeu, mai ales cei nefamiliarizaţi cu învăţăturile Scripturii. Unii ca aceştia îşi compun o imagine edulcorată, ca o reverie în fapt de seară. Da, Dumnezeu este iubire, însă tot El a spus "Cine nu este cu Mine este împotriva Mea şi cine nu adună cu Mine risipeşte." Asta aşa, pentru democraţii iubirişti din ziua de azi. Fiindcă, după cum am spus şi mai devreme, iubire fără adevăr nu se poate. Iar Adevărul este Hristos Dumnezeu ("Eu sînt Calea, Adevărul şi Viaţa"), Cel cu care ori eşti, ori nu eşti, cale de mijloc neexistînd. Iar acest Adevăr, cînd a fost vorba de homosexualitate, a spus clar: "Să nu te culci cu bărbat, ca şi cu femeie; aceasta este spurcăciune." Ceeee?!!! Nu se poate! Sînt consternat! Aşa, fără menajamente, fără un mic eufemism, acolo?! Nazism curat, făţiş, ar trebui dat pe mîna justiţiei pentru homofobie şi hate-speech. Hm, parcă spuneai că nu e radical!

În concluzie, dragă Amelia, Dumnezeu ne iubeşte pe toţim căci de aceea a şi murit Hristos pe cruce pentru noi, dar ne şi atrage atenţia asupra păcatelor, faţă de care are toleranţă zero. Şi fiindcă ne iubeşte, ne şi cheamă la pocăinţă, la îndreptare, la jertfă şi smerenie. Prin iubire şi adevăr.

Apropo, nimeni în lume nu poate deţine adevărul, nici măcar parţial, din simplul fapt că Adevărul este chiar Dumnezeu, cum am zis mai sus, iar nu un concept abstract care poate fi împropriat de cineva. La Adevăr poţi doar adera, dacă vrei.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...