S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#1018 Re: Re:

2013-08-24 12:51

#1010: A. - Re:

Gresesti. A face un copil este o alegere, nu o obligatie fata de cineva sau ceva.

Eu vin si iti spun urmatorul lucru: pot avea un copil cu o femeie chiar si pe calea urmata de majoritatea: contactul fizic. Momentan nu doresc acest lucru dar e posibil ca in viitor sa doresc si cand va veni acel moment, o voi face. Deocamdata lucrez la dezvoltarea profesionala pentru ca sunt tanar si trebuie sa ma ingrijesc de viitorul meu caci mai tarziu nu am de gand sa astept de pomana pe strada sau de la stat. Cand consider ca am atins un punct al sigurantei financiare, daca voi simtit acest lucru, voi deveni tata. Sper ca pe teritoriul altei tari: Danemarca sau Suedia. Asa ca esti liber sa spui "du-te dr***, plecati, sa dispareti din Romania". Asta e planul dar nu exclud 100%  Romania. Exista si in Romania comunitati, cartiere destul de "hate-free" si e posibil sa fie nevoie doar de o relocare in acel cartier. Sa fac asta in Berceni, Rahova sau Pantelimon, nu as avea curaj, ci in cadrul unui complex rezidential in care majoritatea oamenilor sunt educati. Ce ii voi explica copilului cand va pune intrebari? E treaba mea.

Raspunsuri

A.

#1022 Re: Re: Re:

2013-08-24 13:06:42

#1018: - Re: Re:  

 nu este o obligatie, este o responsabilitate. un copil poate fi normal educat de parintii naturali.

si copilul al cui va fi? ca presupun ca o sa vrei sa traiesti tot cu un homosexual sa va continuati mai departe "tandreturile". cine o sa creasca copilul? sau o sa stati toti 4 gramada mama si cu copilul, sau ce insemana asta? ce-i aiureala asta in mintea voastra? deci vei apela si tu la o mama-surogat? sau cum? vei cumpara un copil? dar pe copil cine-l intreaba daca vrea sa traiasca fara parintii naturali si intr-o familie de homosexuali? nimeni, nu? evident. atunci de ce vreti sa impuneti unui copil sa traiasaca in familie de homosexuali, doar ca sa va impliniti voi un moft? sa va dovedetiti voua ca sunteti o familia? ce minciuna sfruntata. nu puteti fi o familie. visati.

cati ani ai baiete? ce tampenii ai citit tu de ai ajuns conceptia asta de viata? si nu-mi spune ca asa te-ai nascut, ca aici vorbim de idei care vin din tendinte, nu din nastere. sa nu mai spui aiureli.

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#1104 Re: Re: Re:

2013-08-25 08:44:47

#1018: - Re: Re:

Gresesti. A face un copil este o alegere, nu o obligatie fata de cineva sau ceva.

Eu vin si iti spun urmatorul lucru: pot avea un copil cu o femeie chiar si pe calea urmata de majoritatea: contactul fizic. Momentan nu doresc acest lucru dar e posibil ca in viitor sa doresc si cand va veni acel moment, o voi face. Deocamdata lucrez la dezvoltarea profesionala pentru ca sunt tanar si trebuie sa ma ingrijesc de viitorul meu caci mai tarziu nu am de gand sa astept de pomana pe strada sau de la stat. Cand consider ca am atins un punct al sigurantei financiare, daca voi simtit acest lucru, voi deveni tata. Sper ca pe teritoriul altei tari: Danemarca sau Suedia. Asa ca esti liber sa spui "du-te dr***, plecati, sa dispareti din Romania". Asta e planul dar nu exclud 100%  Romania. Exista si in Romania comunitati, cartiere destul de "hate-free" si e posibil sa fie nevoie doar de o relocare in acel cartier. Sa fac asta in Berceni, Rahova sau Pantelimon, nu as avea curaj, ci in cadrul unui complex rezidential in care majoritatea oamenilor sunt educati. Ce ii voi explica copilului cand va pune intrebari? E treaba mea.

Copiii nu se fac prin contact fizic, ca nu suntem la botanica aici sa facem butasire. Un copil este purtatorul speciei umane cu toate bunele si relele in el.

E interesant ce spui... cu relocarea, dar iti spun eu ca poti fi convins de pe-acum de acea excludere fix de 100%. Romania e tinuta strans la sanul Maicutei Domnului.

Ce i-ai putea explica copilului nu e treaba ta, decat daca esti anti-social si intentionezi sa cresti copii pt o altfel de lume, ceea ce e un scenariu de film horror/fantezist, care si ala se termina mereu cu happyend - binele invinge raul. Trezeste-te la realitate!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...