S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#859 Re: Re: Re:

2013-08-21 23:06

#858: Dana Captilin - Re: Re:

Ok, de prima jumatate a comentariului nu ma leg pentru ca e vorba de ce crezi tu despre scriptura si e treaba ta. Dar sa spui ca esti impinsa de dorinta de a face bine, e prea mult, chiar si pentru tine. Pe de-o parte spui: "Nu urasc homosexualii, dar imi doresc ca lumea sa nu mai intoarca capul cand se discuta despre asta.", pe de alta faci o petitie in care ceri ca televiziunile sa nu mai afiseze continut ce au in vedere homosexualii. De ce? Pentru ca vrei TU ca un CUTARE sa nu mai... aiba libertatea de a alege la ce sa se uite, la ce sa aplece urechea, etc. COME ON!!! Cat despre rau, il faci, chiar si raul scris, pe foaie de harite sau pe pagina virtuala, tot rau e! Ti-am mai spus eu: tu redactezi ordinele, iar cei cu inteligenta redusa le executa, ei inteleg ca "gata, a aparut lege impotriva homosexualilor, asta inseamna ca acum in sfarsit putem sa ii batem pe strada". Sunt destui retardati care gandesc asa, nu ma crezi? Intra pe pagina de facebook a ProTv-ului. Nu trebuie sa dai click pe o stire ca sa le faci trafic, si sa dai de scroll in jos, vei vedea o poza cu "18' pe fundal negru- se refera la o stire in care un transexual este batut cu bestialitate in mijlocul strazii de catre 5 (atentie, 5!) barbati. SI CITESTE COMENTARIILE DE LA POSTAREA RESPECTIVA si vei descoperi violenta care fierbe in mintile multor romani! Se intampla in Rusia de cand a trecut recent o lege asemanatoare celei pe care o doresti tu cu audiovizualul. Exact de atunci s-au inmultit semnificativ, periculos de mult aceste actiuni extremiste, cel mai rau e ca sunt dovezi, filmari, puse pe internet si nimeni nu ia nicio masura. Si indraznesti sa socotesti ca faci bine cand legea pe care ai dori-o nu aduce decat violenta brutala impotriva homosexualilor?

Cat despre situatia mea sociala, sunt bine-mersi. Am job bun, partener, prieteni buni (multi hetero, unii au vazut petitia ta si s-au crucit cand au citit-o) .  Sunt in concediu si in prima saptamana nu am de gand sa fac nimic special, decat sa stau.  Vacanta e deja rezervata, incepe de lunea urmatoare, pentru sase zile.

Problema ta e ca nu ai inteles urmatorul lucru: ca da, trecem amandoi prin aceasta viata dar tu esti cea care incearca sa puna piedici altora. Hai sa fim seriosi, stii prea bine ca in REALITATE nu iti deranjeaza familia cu nimic doi gay care isi spun niste juraminte la tv. dar daca tu crezi ca asta e cauza buna pentru care sa militezi, asta e. Iar pe final, iti reamintesc: uita-te la violentele din Rusia si intreaba-te in intimitatea gandurilor tale daca se merita. Daca tu crezi ca SE MERITA sa sacrifici cativa oameni pentru placerea unei mase... as face o paralela biblica dar mi-e teama ca va fi interpretata gresit.

Raspunsuri

A.

#860 Re: Re: Re: Re:

2013-08-21 23:20:45

#859: - Re: Re: Re:  

 ma, voi sunteti tolomaci? vi s-au pus in fata ochilor o multime de probleme sociale care rezulta din comportamentul deviant al unor oameni. iata ca homosexualitatea (si surorile ei) au implicatii grave in societate si in umanitate, oricat ati vrea voi sa o pastrati ca o fantezie cool care trebuie sa o impartaseasca toti. nu este o joaca. iar pentru faptul ca in mod dovedit, aceste deviatii au un impact major negativ in societate si pentru ca inca mai exista spre disperarea voastra oameni carora inca le mai pasa de societate, s-a nascut si aceasta reactie impotriva LGBTPZN. insa voi nu vreti sa vedeti faptele concrete pe care vi le punem in fata. orice alta cerinta a voastra este o prostie. n-ai ce-i face. vreti sa faceti voi din negru alb? nu puteti. avem in noi sadita samanta discernamantului. ar fi bine sa-l puneti si voi la treaba ca ati ramas de izbeliste.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...