S.O.S. familia!

Quoted post

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#850

2013-08-21 22:00

...dupa toate cele aratate, limpede ca soarele pe cer ziua, ei intreaba de ce sterg comentariile lor, de ce nu sterg si alte comentarii, din care au vazut doar 2 cuvinte: 'fund' si 'swing'. Este de-a dreptul izbitoare evidenta dorintei lor de-a arunca totul in sordid.

Raspunsuri


Musafir

#851 Re:

2013-08-21 22:08:42

#850: Dana Captilin -

A, deci e perfect ok ca unul sa pretinda ca stie exact ce se intampla in cadrul unui cuplu de oameni homosexuali si sa foloseasca acele cuvinte in mod intentionat? Sa-ti spun ceva draguta, daca erau adresate tie, le stergeai imediat. La fel cum stergi si comentariul acesta. Dar stai linistita, exista destul spatiu virtual pentru ca lumea sa afli cine esti de fapt. Poti sa selectezi tu cele mai urate comentarii la adresa homosexualilor care nu au nicio legatura cu petitia, nu mai conteaza ca in final am ramas aceeasi 3-4 oameni care ne desfasuram prin zeci de comentarii.


Musafir

#853 Re:

2013-08-21 22:22:55

#850: Dana Captilin -  

 cred ca le e frica de a fi parasiti si dezamagiti de chiar unul de-al lor. cred ca v-ati dat seama ca la ei totul se dezvolta abrupt mai intai la nivel mental, prin imaginarea unor posibile scenarii traumatizante, de care vor sa se fereasca dar nu reuses. si nu reusesc tocmai datoria starii care o au la baza, stare care i-a adus si in faza de "diferiti". toate aceste "orientari" se construiesc in psihologicul individului tocmai pe baza numita "nesiguranta". cred ca acest sentiment de nesiguranta aflat la cote extreme este si originea caderii in starile LGBT si a mentinerii acolo. cu ceva mai mult curaj de a se rupe de aceste stari cred ca foarte multi dintre ei ar reusi sa-si revina si sa fie cu adevarat fericiti. le doresc mult spor in cele bune si sanatate.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...