S.O.S. familia!

Quoted post

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#773

2013-08-21 08:58

Spatiul rezervat comentariilor nu este destinat promovarii agendelor contrare scopului declarat.

Raspunsuri


Musafir

#775 Re:

2013-08-21 09:09:12

#773: Dana Captilin -

Aham. Ma bucur ca ai inteles faptul ca atentarea la siguranta familie nu vine de la homosexuali, ci de la divorturi.

Hai sa-ti spun o povestioara scurta care nu are legatura nici cu mine, nici cu tine. Te rog citeste-o, dupa aceea poti sterge comentariul. Partenerul meu (cu care traiesc de 5 ani) a fost recent intr-o mica excursie de weekend cu vreo 12 alti colegi de la munca. Cand a ajuns acolo, uitandu-se in jur, si-a dat seama ca scopul excursiei este ca acei colegi sa se cupleze , sa se distreze mai exact, cu anumite colege de la un alt departament. Sefii nu au fost invitati, a fost excursie fara sefii mari. Ei, problema nu era ca acei oameni se distrau, ca-s tineri. Dar am ramas uimit cand mi-a spus "X este casatorit recent, nevasta lui sta sa nasca, Y este casatorit si are un copil, E este la randul ei casatorita, F este deja intr-o relatie pentru ca acum cateva zile vasuzem ca si-a actualizat chiar si pe facebook status-ul relatiei". Intelegi ideea.

Si cam asa sta treaba cu cine distruge familia. Homosexualii, in niciun caz. Stii ca faci ce faci din rautate si impinsa de la spate de niste batrani in gandire. mai mult ca sigur ai auzit de prieteni/prietene inselati/inselate. Si te intreb din nou, poti sa-mi dai un exemplu de familie destramata din cauza homosexualilor?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...