S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#629 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 586

2013-08-19 22:34

#625: Mircea - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 586

Repet, familia e formata din subsemnatul si persoanele pe care le iubesc: partener, mama, tata, frate, sau pur si simplu eu si partenerul meu. Familia e ceea ce simti, nu ce iti spune societatea. Familia nu este una dar se gaseste sub forme diverse! Asta trebuie sa intelegi! Si stai linistit, in public nu ma tin de mana cu partenerul meu, nici nu ne sarutam, daca de asta ti-e frica desi legal as avea tot dreptul. Nu o fac pentru ca sunt destui needucati pe strada care ar comenta si eu nu sunt genul care sa accepte asta. Ar iesi circ, amenzi si pentru agresor, si pentru mine.

Raspunsuri

Mircea

#631 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 586

2013-08-19 22:43:06

#629: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 586

de repetat poti sa repeti, dar la fel de gresit ca si pana acum; asta nu inseamna acuzare si "punere la punct", pentru ca FAMILIA inseamna altceva. imi pare rau pentru tine, e bine ca in public sunteti decenti, dar FAMILIA este una singura si nu are nicio alta "forma". Repet si eu, nu acuz, nu ponegresc, nu imi permit sa fiu judecator - nu am acest drept nici acum si niciodata. Am cunoscut persoane cu acest tip de comportament. Stiu ca pot avea calitati deosebite. Nu sunt de acord - si este dreptul meu asa cum fiecare isi aroga un anumit drept. Trebuie ca am si eu drepturi, nu-i asa?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...