Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

CEAUSISTUL

#2509 alaine te alaturi lor

2013-03-31 17:57

Alaine si Cernev si Dicluoiu sunt o apa si-un cacat.
Amandoi urmaresc interesele altora:Cernev ale PCC-ului (nu se poate nega intalnirea PE FATA cu Zaremba) si Dicluoiu cu Roibu.
Noi astia fara de multa gramatica ne intrebam cum de in 7 luni nu exista nici un plan;nici un investitor iar singura solutie sunt 1200 salariati OUT.
Urmeaza dupa aceea alTi 1000 alti 1000 samd. pentru ca planuri (macar teoretice) si bani tot nu aveti.
In rest te felicit pentru incrancenarea cu care iti aperi interesele.
PS. AM UITAT DAR ACUM 4 LUNI CERNEV SI GHIOCA NE ASIGURAU LOCURILE DE MUNCA IAR ACUM EI SUNT CEI CARE SUSTIN CONCEDIEREA A 1200 SALARIATI

Raspunsuri

Alain

#2512 Re: alaine te alaturi lor

2013-03-31 18:05:19

#2509: CEAUSISTUL - alaine te alaturi lor

Alaine si Cernev si Dicluoiu sunt o apa si-un cacat.

asta asa, ca ne place sa ne dam mari... dar, fie ca tine

Amandoi urmaresc interesele altora:Cernev ale PCC-ului (nu se poate nega intalnirea PE FATA cu Zaremba) si Dicluoiu cu Roibu.

daca vorbesti de sedinta cu sind Victoria, da - a fost o sedinta foarte pertinenta, problema este ca noi, in general, am auzit doar versiunea spusa de Roibu - Zaremba chiar a fost obiectiv in cele spuse

Noi astia fara de multa gramatica ne intrebam cum de in 7 luni nu exista nici un plan;nici un investitor iar singura solutie sunt 1200 salariati OUT.

Cernev a spus de mult ca vor fi disponibilizari, l-ati injurat si ati crezut ca el le vrea; ati preferat sa-l ascultati pe diculoiu care v-a mintit cu integratu... asta e....

Urmeaza dupa aceea alTi 1000 alti 1000 samd. pentru ca planuri (macar teoretice) si bani tot nu aveti.

se pare ca guvernul a mintit cu nerusinare, daca erati alaturi de noi in toate miscarile de pana acum, sigur nu eram in acest punct - nu Cernev, nu Diculoiu aduc banii

In rest te felicit pentru incrancenarea cu care iti aperi interesele.

macar eu sa mai fac ceva, sper ca nu ati depus armele

PS. AM UITAT DAR ACUM 4 LUNI CERNEV SI GHIOCA NE ASIGURAU LOCURILE DE MUNCA IAR ACUM EI SUNT CEI CARE SUSTIN CONCEDIEREA A 1200 SALARIATI

repet ce am spus mai sus : Cernev a anticipat ca vor fi disponibilizari - si crede-ma, chiar s-au zbatut si s-au expus pentru salariati, numai daca citesti pe aici si vezi cata "carne" si-au luat... la ce bun? Cernev poate iesi la pensie linistit... e mult mai onest ca multi dintre noi, sa fii sigur de asta, nu Cernev a luat 80 milioane de la voi pana acum... nu casa peste drum de Oltchim, nu masina de serviciu....