Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Et moi ...

/ #451 449: operatorul

2012-12-16 21:48

Nu cred ca prin comentariile postate eu "arunc batista pe tambal".
Vorba ta: "oamenii nu sunt prosti"!

Eu nu pot sa accept ca cineva sa arunce "batista" pe OLTCHIM si pe salariatii de la OLTCHIM; nu pot accepta ca peste OLTCHIM sa se astearna tacerea si bezna!

Unde sunt promisiunile facute? 
Unde sunt ajutoarele sociale care, conform Guvernului Ponta, urmau sa se dea la inceputul lunii decembrie 2012?
Unde sunt drepturile salariale restante (tichete de masa pentru perioada octombrie - noiembrie 2012, avansul si lichidarea lunii noiembrie 2012)? Conform unor sindicalisti "pana la sfarsitul lunii noiembrie, plata salariilor si a tichetelor de masa va fi la zi, inclusiv CO." iar conform declaratiilor lui Victor Ponta si ale lui Daniel Chitoiu "Joi şi vineri (n.a.: 06 si 07.12.2012), plătim avansul, 55% din luna noiembrie şi în jurul datei de 20-21 decembrie şi lichidarea pe luna noiembrie şi ajungem la zi cu salariile".
Si mai ales, unde este capacitatea de productie promisa (cca. 65% din capacitatea de productie a OLTCHIM)?

Cine arunca "batista pe tambal"?
Alegerile au trecut iar concluzia (citandu-l pe marele Constantin Tanase) este ca "pleaca ai nostri, vin ai nostri, noi ramanem tot ca prostii".