Petitie impotriva demiterii d-lor dir.ai liceului "Goga Ionescu"

Robert Radulea

/ #8 Subiect

2012-08-25 03:09

Imi place argumentul "e un om rau" :)) Ala care a scris asta ori nu e cult, ori e incult. Auzi, e un om rau, atat ai putut?? Vreau sa-ti spun, domnule Musafir, cat de comprimat se poate, lucruri pe care eu le stiu de multi, multi ani (acum imi dau seama ca incep sa imbatranesc). Se stie, cel putin la nivel local, ca, pentru liceul ala, nu a facut nimeni mai mult decat domnul Fenoghen. Se mai stie ca, inainte de preluarea postului de director de catre domnul Fenoghen, liceul arata groaznic. Repet: GROAZNIC! Apoi, ca prin minune, au inceput sa apara in curtea liceului autobuze pentru transportul elevilor in localitatile invecinate, masini pt scoala de soferi a liceului, laboratoare de informatica ultra-dotate, etc. Liceul, cladirea liceului a "suferit" schimbari radicale, remarcabile, in interior si exterior, ba chiar au aparut corpuri noi de cladire, tot efortul directorului fiind apreciat de majoritatea locuitorilor orasului. Chiar imi amintesc ca oamenii il rugau pe domnul Fenoghen sa candideze la alegerile pentru primarie, dovedind atunci ca poate sa faca ce altii n-au reusit in ani de zile. Din pacate nu a acceptat, cu siguranta ca orasul ar fi aratat altfel acum (desi s-a schimbat mult in bine in ultima vreme). In fine... Vad ca nimeni nu isi lasa numele real si asta e o mare problema. Nu poti sustine un argument atata timp cat nu-ti poti sustine nici macar identitatea! Parerea mea! :)