NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Geo

/ #443 Re: Re: Re: gasca

2012-08-10 13:56

#441: A. - Re: Re: gasca

Hmm... cine oare le-a facut, nu cumva biserica? Daca iti place sa citesti printre randuri si sa extrapolezi, e problema ta.

Tara, oamenii si cultul? Corect, noi nu am avut tortionari... nu vad totusi unde am spus ca de romania e vorba. Bun, hai sa vorbim despre romania atunci... preoti care jecmanesc oamenii de bani si vin beti la inmormantari sa faca "slujba", biserica care iti cere bani, te obliga sa cumperi lumanari de la ei (altfel te amendeaza, chiar hilar), opulenta la maxim, o catedrala inutila care va costa enorm, biserici peste biserici, in loc de spitale, scoli, camine, azile... sa mai continui?

Da, prefer sa am tupeu "prostesc", cum spui tu in inteligenta nemarginita si orbita de credinta, decat sa fiu un robot al societatii. Ce treaba au "sfintii parinti" cu educatia si cartile de istorie? Si de ce sunt sfinti? Retoric... :))

Adevarul are intotdeauna 2 fete... de ce adevarul tau (sau al "sfintilor parinti") ar fi mai adevarat decat al meu?! Stai linistit ca nu ma emotionez la raspunsul tau, am iesit castigator si din dialoguri contradictorii cu "sfinti parinti" :))