Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

victor viorel ponta

/ #2700 sunt un micinos si imi place de mine asa

2012-08-09 12:51

Am copiat in teza de doctorat vreo suta de pagini, poate doua, ca unde merge suta, imi merge si mie.
N-am cerut sa fiu avocat in barou, m-au bagat ei cu forta pe baza doctoratului, fara examen. Pe urma tot ei m-au facut conferentiar si, cand sa fiu profesor plin, ati descoperit si voi ca am plagiat, voi si cu aia de la Nature, cica o revista stiintifica. De scandal. Cam tarziu, naturistilor, hotul neprins la timp e negustor cinstit. Am castigat toate procesele pe baza doctoratului plagiat, iar cele pierdute nu conteaza, le-au pierdut clienti. Sau Basescu. Nici n-am tinut cursuri, desi eram conferentiar, pentru ca cine mai are timp de prostii cand e ditamai politicianu'. Sunteti toti niste prosti dar trebuie sa ma votati. Va promit sa va scap de diavolul Basescu si sa fac legile dupa bunul meu plac, sa le schimb cand nu-mi convin si sa le reschimb daca imi convin. O sa fiu un dictator omenos cu cei care ma lauda. Numai cu aceia. Multumesc. La treaba toata lumea pentru ca imi trebuie si foarte multi bani. Romania se duce de-a dura in prapastie dar o sa zic ca e din cauza lu' chioru', ca toate sunt din cauza lui oricum. Sa n-aveti nicio grija.