Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

/ #108

2012-08-01 16:09

Este inuman, Dle Antonescu, sa uitati ca acesta este doar un joc politic, insuficient motiv sa ma jigniti pentru ca nu am paricipat la vot. Nu v-am auzit odata spunand "am gresit", nu v-am vazut demonstrand un pic de "fair-play" si, cel putin deocamdata, nu exista un politician (asadar nici dvs, nici Dl Basescu) de care sa fie nevoie ca de aer si fara de care Romania s-ar prabusi politic si economic. Ati pierdut o batalie, demonstrati ca sunteti barbat si continuat lupta, aratati-mi ca aveti idei si ca v-am judecat gresit. Probail stiti cum veti conduce tara, aveti planuri pe termen scurt, mediu si lung dar eu nu vad decat o incrancenare de a ocupa functia de presedinte (ce e drept, cea mai importanta si onorabila functie din stat) si nimic altceva. Dar sa fiti un lider politic onorabil cere tot atata energie cat depuneti pentru a schimba din functie actualul presedinte dar beneficiile sunt incalculabil mai mari. Liberalii au avut probabil zeci de lideri dar eu, personal, nu stiu decat de Bratianu. Sunt sigur ca nepotii mei nici macar nu vor auzi de dvs. Deoarece nu veti ramane cu nimic in istorie.