Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

/ #183

2012-07-30 20:11

Chiar daca-s tanara, am avut drept de vot si am ales DEMITEREA. De ce nu-mi este respectata optiunea, atat timp cat am fost sa-mi exercit dreptul constitutional, cat consider ca trebuie sa traiesc liber si democratic in tara mea ? De ce presedintele suspendat ( pe care in nici un caz nu-l RECUNOSC presedintele meu - DE ALTFEL UN OM MEDIOCRU, BETIV, CARE NU STIE DECAT SA AMENINTE , sa hahaie prosteste si sa faca glume proaste ) in anul 2007 , motiveaza ca votul a 1/2 +1 din numarul celor inscrisi pe listele electorale ( care numar in anul asta nu mai e corect )ESTE IN INTERESUL ANUMITOR PARTIDE POLITICE si propune ca acest lucru sa fie valabil cand votul este OBLGATORIU. De ce sa am respect pentru un astfel de om, nicidecum presedinte de tara, atat timp cat el nu ma respecta, respectandu-mi in primul rand optiunea ?
Pentru acest lucru, nu-mi doresc decat sa-l vad jos, cat mai jos, implorand mila celor pe care-i jigneste, de multe ori numai prin prezenta . si inca ceva : toti postasii basisti, de pe toate forurile, televiziunile live, facebook,s.a.m.d., cred ca toti au picat BAC-ul. Niste agramati,vai steaua lor, care nu au nici un gram de raspundere( multi si-au facut diverse adrese , cu nume ireale, de tot rasul, care posteaza tot felul de injurii,porcarii, atat cat ii duce mintea )dar care sunt pusi de altcineva ,EX. EBA( agramata si ea fiind )sau pur si simplu, atat stiu si atat pot !
Atat timp, cat ceilalti au fost instigati la boicot, prin neprezenta, mi se pare a fi corect ca VOTUL MEU SA CONTEZE ! La fel, multi semanandu-mi mie .Curtea Constitutionala ar trebi sa fie in favoarea noastra, tinand cont ca am fost chemati la vot (  de alltfel un gest democratic ) si nu am fost fortati sa stam acasa amenintati de PARTID, PRIMAR sau chiar de Presedintele Suspendat . Rusine lor si.... nici un pic de respect. Vreau sa plece Basescu, pentru ca cei aproape opt mil si jumatate de votanti, reprezinta mult mai mult decat ceilalti basisti.

Curtea Constitutionala ar trebui sa hotareasca cu mare, foarte mare raspundere daca da un vot de incredere PDL-ului sau celor care, in mod democratic au votat. Sper ca Bunul Dumnezeu sa le lumineze mintile, sa ia decizia corecta si sa nu tina cont de amenintarile, intimidarile Presedintelui suspendat. E un necioplit, un om paranoic, un om de NIMIC !

Asteptam cu mare interes si cu inima deschisa , hotararea Curtii Constitutionale.