Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!

Darth Revan

/ #154

2012-07-30 19:23

Este un presedinte ales de popor...sa plece... Asta a ales poporul mai nou...
Ar fi culmea sa il respect cand el minte la fiecare 10 minute, isi bate joc de toate institutiile statului (mai ales de sanatate si educatie) si danseaza in hora cu satra lu' bercea mondialu'.
Eu i-am oferit respectul, increderea si votul meu in 2004, si el, in schimb, a taiat din salariile si pensiile parintilor si bunicilor mei (ai tuturora, de fapt), si le-a inchis si spitalele, ca sa "traiasca bine" (ca sa nu mai spun ca doctorii au fugit in afara pentru ca sunt "liberi sa plece", cuvintele dictatorului kior si betiv).
Nu am nici o treaba eu cu Antenele si nici mie nu-mi plac. Sunt sigur ca votul NU imi da mie putere de decizie in stat. Si mai sunt sigur ca ambele tabere conspira pentru interesul propriu. Dar macar pot sa ii schimb pe hoti de la putere. Daca nu ar fi votul meu, astia ar fi in stare sa il dea in judecata pe Dumnezeu ca nu le da mai mult de 100 de ani timp sa fure si sa batjocoreasca.
Un lucru e sigur: cand cei puternici calca in picioare, cei calcati sunt cei slabi (adica tu si eu).