Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

/ #58

2012-07-30 15:12

Dupa mai mult de 60 de ani traiti in Romania,pentru prima data in viata,imi e o imensa scarba! Nu am trait sentimentul asta cand,prin anii'50,locuiam cu chirie ,intr-o singura camaruta de 4 mp,sase persoane! Este incredibil sa aud explicatii idioate ca o echipa care a pierdut meciul cu 8-2 are tupeul sa spuna ca a invins!Este pe principiul,i-am batut de ne-au rupt! Se intampla si in fotbal ca o echipa care este ridiculizata cu scorul de 8-2 sa castige la masa verde! Orice echipa care ar beneficia de castigul la masa verde,ar avea,minimul bun simt sa spuna:felicitari adversarilor nostri,au fost mult mai buni ca noi! In niciun caz nu ar avea nesimtirea lui Basescu sa spuna ca el a invins si ca adversarii ar trebui sanctionati ori blamati public! Singura echipa care trebuie descalificata si declarata invinsa la masa verde este a lui Basescu! A refuzat jocul,a faultat grosolan adversarii(prin intimidarea CCR si mintirea Consiliului Europei!) iar dupa ce a obtinut stabilirea unui cvorum nesimtit si iresponsabil(50%+1 din liste) a boicotat,in mod josnic si jegos,prezenta la urne! Indiferent care va fi verdictul CCR si al parlamentului,Basescu s-a demascat ca fiind un las,un fricos si mai ales,un mincinos fara scrupule! PDL-ul care l-a sustinut in mizeriile facute celor 7,8 milioane de romani care i-au dat cartonas rosu,nedemnului Basescu,si-a compromis,definitiv,putinele sanse pe care le mai avea!
PS:Grav este ca ,maghiarii,cetateni romani,au boicotat masiv referendumul,nu pentru ca il iubesc pe Basescu ci,pe considerente iredentist-nationaliste! Au facut asta pentru ca USL-ul nu a fost de acord cu maghiarizarea Univesitatii de medicina si farmacie de la Targu-Mures(conform trocului antiromanesc facut cu PDL si anume:sprijinirea guvernelor Boc si MRU,contra maghiarizarii univesrsitatii!