Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

/ #2306

2012-07-14 12:36

prin tot ce a facut a adus mari prejudicii imaginei Romaniei in toata lumea. Sunt un biet pensionar am destule cunostiinte in strainatate si ma simt umilita cand ma intreaba cei de "afara" ce se intampla in Romania cum de lasam sa se intample asa ceva , lucruri care amintesc de dictatura ,de care cu tristete imi amintesc si doresc sa nu mai avem parte de asa ceva. Dl.Ponta minte cu fiecare respiratie si limbajul dansului imi aminteste de triste vremuri .Numai un exemplu citez din memorie (dar adaug ghilimele pentruca e ceva original..): ".. pana ma intorc eu de la Bruxelles rog ministrii de resort sa rezolve problema cu seceta ..."
Doamne iarta-l! , cum se poate rezolva in 2 zile problema secetei? ...pentru cei mai tineri reamintesc ca numai pe vremuri intai ne spunea ce a mai facut "tovarasul" si mai apoi...daca mai era timp in emisiunea de radio ne spunea la ce ora a rasarit soarele. Cer scuze celor care stiu aceste lucruri dar sa le reamintim pentru cei mai tineri, de aceea ma intristeaza orice comportament ce aduce aminte de vremuri triste. Pacat ca e tanar, dar SA DEMISIONEZE pentru a reflecta "la rece" la ceeace a facut ,si cat rau a facut Romaniei si romanilor.