Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY


Musafir

/ #173

2012-07-13 08:56

Asta e cea mai mare minciuna, nu au ei treaba cu continutul site-ului atata vreme cat nu exista o hotarare judecatoreasca sau macar o legislatie ceva vplay poate sa updatateze linistit toate serialele si sa pirateze in continuare...pana la urma mai da-i in plm ca asa suntem saraci ne mai iau si una din putinele bucurii care le avea romanul de rand...accesul gratuit la informatie...nu e vorba de altceva probabil legatura cu mediapro si mizeria aia de voyo...deci pana la urma tot despre bani e vorba...pentru cine spunea ca e de la vplay bagati un proxy sa vedeti cum merge site-ul pe aceiasi teava, perfect... E UN ABUZ din care RDS o sa iasa sifonati mai ales ca imagine...eu unul chiar nu aveam de ce sa ma plang, fac parte din clientii luati de la CZONE acum 5-6 ani am doua abonamente fiberlink si eram supermultumit de ei...saptamana asta a fost prima oara cand i-am injurat de morti si alte alea...e un precedent periculos, maine poimaine restrictioneaza ce site-uri vrea pl lor in functie de interes...



RE -#128 Acces Vplay2012-07-12 08:40
"Eu cand am sunat la RCS&RDS, operatorul mi-a spus ca nu imi pot da acces la un site cu continut "protejat de legea copy-right-ului. Problema este ca nu numai pentru Vplay este asa , ci pentru orice site de filme gratuite online. Si mi-a mai spus ca ei nu au garantat in contract o viteza anume de download si upload (ceea ce este adevarat, pentru ca am cautat in contract), asa ca merge ca dracu.
Vreau sa spun ca ma simt inselata si daca stiam ce fac cei de la RDS, niciodata nu mi-as fi schimbat providerul de net. Sunt niste magari si trebuie facut ceva in aceasta privinta."