IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

/ #115

2012-07-01 23:26

Sunt coplesit de mizeriile aruncate de fel de fel de doctori in ale comunismului la adresa multor persoane si institutii.Am un venit mic dar am sustinut reformele in aceasta criza prelungita spre deosebire de alte persoane cantonate in orizonturi mici si avide de pomeni sau alt fel de beneficii.Acest segment de populatie SPER ca vor avea intelepciune si revelatie a adevarului in asa fel incat la alegerile parlamentare sa voteze numai si numai in cunostinta de ce se intampla cu noi astazi dar si in urmatorii 4 ani.Cine nu recunoaste eforturile si uzura celor care au fost implicati prin decizii dureroase si total nepopulare ptr. contracararea efectelor crizei sunt nerealisti,partinitori,naivi, dar si beneficiari de avantaje.Desigur de toate orientarile.Imi pare rau dar nu pot sa nu remarc segmentul f numeros a ,,nevertebratilor'' sau ,,pleaca ai nostri vin ai nostri''.Nu am fost totdeauna un sustinator fanatic a lui Basescu, dar voi sustine toate masurile necesare intreprinse in favoarea Romaniei si bunastarii spirituale si materiale a cetateanului.Despre tot felul de apucaturi impotriva normalitatii , demonetizarii institutiilor ,atingere prestigiului Romaniei tr. sa luam atitudine indiferent cine suntem,de unde venim sau cum ne chiama.Asa vad eu lucrurile.