Retragerea dreptului de utilizare a nr. 1229 de catre Total Spin


Musafir

/ #27 Re: Frauda prin sms 1229

2012-06-12 17:48

#25: Bimbus - Frauda prin sms 1229 

 Acum este limpede ca in Romania fraudele de tipul "SMS 1229 "se pot practica in voie si sunt profitabile, nicio autoritate a statului, dar absolut niciuna, nefiind preocupata de stoparea lor. Nici chiar Politia si Parchetul,carora m-am adresat cu atata incredere si care dupa o cercetare "minutioasa" de aproape 5 luni, au constatat ca fapta(inselaciunea) nu a fost savarsita de S.C.TotalSpin S.R.L. ! Ar rezulta ca fapta a fost savarsita de altcineva, dar de cine oare? S-a dispus un NUP mare pentru SC TotalSpin SRL, cu motivatia ca faptei ii lipseste unul din elementele constitutive ale infractiunii si anume elementul material ! Masinaria fraudei a functionat impecabil,organele de cercetare ale politiei judiciare au constatat chiar -complet eronat -ca eu insu-mi m-as fi abonat la jocurile mizerabile ale SC TotalSpin via internet,atribuindu-mi un IP  pe care-l contest cu vehementa ,deoarece de pe calculatorul meu nu s-a accesat site-ul cu pricina. Concluzia finala:fapta de inselaciune prin SMS1229 de catre SC TotalSpin SRL nu exista ! Poate fi denumita oricum,un amuzament sau chiar si un sport national, dar nu inselaciune. Asa zic autoritatile romanesti si trebuie sa-i credem, nu-i asa? Sa vedem insa ce zic autoritatile UE in aceasta speta.