Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Judex

/ #1708 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-04-29 14:21

#1706: Vince - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Stimate d-le Vince,

Iartă-mă că nu am putut să răspund, dar promit că peste o săptămînă o s-o fac.

Pentru că observ că sunteţi un om inteligent şi cunoaşteţi bine limba română, vă rog eu să citiţi pe Youtube cel puţin un clip ce prezintă un interviu cu Dan Puric care ating şi unele teme pe care le-am discutat noi, astfel:

-"Dan Puric la B1 TV, 26.12.2011" :  "Dan Puric - Crăciun la TVR, 25.12.2011" şi alte postări cu Dan Puric.

Vă garantez că nu vă veţi plictisi şi nu vă vor trezi resentimente. Vă promit că vă voi răspunde şi la ultima dvs. intervenţie nr. #1706.

Îmi amintesc că în tinereţe urmăream un comic maghiar ce apărea prin cinematografele româneşti la care mă distram copios. Acest comic se numea Latabar. Dan Puric e şi el comic, dar de altă factură, şi vă garantez că nu veţi regreta.

N-ar fi rău să deschideţi şi saitul "Războiul secret pentru distrugerea României" ca să vedeţi în mod concret care sunt resorturile care ne fac să fim foarte atenţi la soarta neamului nostru. Nu avem nimic împotriva celorlalte neamuri din jurul nostru. Noi le respectăm în măsura în care ne respectă. Dobrogea este un exemplu elocvent unde toate neamurile se respectă între ele ca fraţii.

Aştept părerea dvs cu privire la clipurile pe care vi le-am recomandat.

Ahhoz, hogy szeressenek!