Respectati autonomia universitara la UMF Tg-Mures!

Paul

/ #5053 Re: Re:

2012-04-14 15:31

#5045: Szilárd - Re:

Dragul meu, sunt intre ciorba de miel si coastele umplute, dupa jumatate de litru de beutura de plosnite, asa ca nu ma lua prea tare in seama...Exemplele tale sunt fara exceptie din fostul imperiu Austro-Ungar...Iar teritoriile mentionate sunt marginale...Eu ma asteptam sa-mi exemplifici cu Catalonia sau Tara Bascilor...Latin , ce sa-i faci...nu ma pot dezbara...cu toate că am strabuni si chiar fizionomie de grec...Oricum, ma bucur ca am discutat, esti un om pe cinste si ar fi o fericire daca si altii ar fi asemeni tie. Acum te rog sa ma scuzi, dar ma asteapta sarbatorile si voi lipsi motivat. Oricum, mi-a facut placere si sper sa te regasesc, conversatia cu tine e  un regal. Te imbratisez frateste(asa cum fac cu toti peietenii mei maghiari). Paul (p.crivaci@yahoo.fr)

PS Tu cum iti explici ca prietenii mei maghiari nu fac parte din UDMR ci din alte partide? Ma rog, UDMR cica nici n-ar fi partid...Ca ei zic ca au convingeri politice, nu de alta natura. Ii suspectez ca vor sa ma menajeze.  Oi fi eu paranoic? Nu e exclus. Te imbratisez din nou, frateste.