Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

/ #91 Re: La curs Duvac sustine eliminarea tinerilor din profesie prin limitarea drepturilor

2012-03-23 01:00

#88: - La curs Duvac sustine eliminarea tinerilor din profesie prin limitarea drepturilor

Stii ca in tarile civilizate un proaspat absolvent de psihologie nu face mare lucru cu diploma? mai trebuie si o specializare deci iar bani, ani de studii si practica neplatita, eventual esti asistent la un psiholog.

initial, la noi, cei in supervizare nu aveau multe drepturi. ca sa-ti iei atestat trebuia sa dovedesti ca esti angajat. apoi cei de la cpr s-au sucit si le-au dat voie sa-si deschida cabinete. de ce oare? nu ca sa mai ia niste banuti pt sediul cel minunat si deplasari si cheltuieli personale etc? acum s-au sucit iar? big surprise!

duvac a profitat de faptul ca nu mai exista un curs ca al lui in romania si stoarce cat poate si el, cat l-o mai tine sanatatea. iar, big surprise! toti cei din comisii tin cursuri scumpe pt ca asa se fac banii cu adevarat. am realizat acest lucru cu mare dezamagire. daca tu cunosti vreo exceptie, te rog sa o prezinti aici si o sa-mi cer scuze.

parca nici eu n-as da drept unui psiholog debutant, cu 0 experienta, sa elibereze un aviz de port-arma cand vad cum s-au inmultit incidentele cu impuscaturi prin tarisoara noastra.

inainte de a protesta vehement, incearca sa studiezi putin cum ajunge cineva sa fie psiholog in europa, pasii pana a ajunge sa practice. te-ar suprinde, iti promit.