Petiţie pentru revenirea liniei de autobuz 102 la traseul iniţial

romeo

/ #160 linia 102

2012-02-01 20:57

Nu inteleg de ce s-a injumatatit traseul liniei 102 . Practic era cel mai bun traseu posibil din bucuresti . Nu sunt de acord cu noul traseu . De ce sa platesc doua calatorii pt a ajunge in zona real vitan ? Eu stau la diham si pt a ajunge in zona berceni trebuie sa iau 102 apoi 202 ,  practic sa platesc 4 calatorii dus intors . Plus ca stau si inghet de frig la cet sud , nervi intinsi la maxim din cauza aglomeratiei si pierdere de timp , trecere de pietoni nu exista si ma expun riscului de a fi lovit de o masina , practic trebuie sa ma asigur singur . Ultima data am pierdut 30 de minute cu trambalarea de la o masina la alta. Practic calatorii de pe un traseu se urca in alt traseu si tot aceeasi aglomeratie . Cine a gandit aceasta isprava nu a gandit bine. Este o bataie de joc . Ar trebui sa calatoreasca si el sa vada cum este si cat de ingreunat este totul , multa pierdere de timp , aglomeratie si nervi . Doresc ca cei in masura sa repare aceasta greseala si linia 102 sa revina la vechiul traseu . Ar fi benefic pt toata lumea si nu ar mai fi aceasta harababura .  Am stat in statie la blv Basarabia in sensul spre Cora Pantelimon 30 de minute pt a lua 102 si am avut neplacuta supriza sa vad ca masina e aglomerata si nu ma pot urca,astfel am asteptat alta . Plus ca afara este frig si sa stai sa astepti atat de mult nu cred ca este asa de placut pt nimeni . Inainte veneau foarte repede , acum astepti mult si bine pana vine o masina . Vreau sa se schimbe aceasta greseala si linia 102 sa revina la vechiul traseu .  Multumesc !