Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #946

2012-01-31 12:36

dragii mei,sprijin aceasta initiativa pentru ca si eu sunt unul dintre beneficiarii(cu ghilimelele de rigoare) celebrului mesaj-SA TRAITI BINE!in urma caruia am fost nevoit sa iau calea strainatatii deoarece nu ma mai descurcam cu salariul care,atentie mi-a fost redus cu toate ca nu eram bugetar,lucram la patron.De un singur lucru ma bucur si pot dormi cu constiinta impacata-NU AM VOTAT PDL-ul si daca vreti parerea mea cred ca acest partid va disparea la urmatoarele alegeri asa cum a disparut PNTCD-ul in 2000.acesta va fi raspunsul poporului la cei zece ani de bunastare!!!sper sa nu ajungem la violente de strada si nu i-mi doresc ca vreun partid politic sa confiste aceasta miscare pt;a o folosi in favoarea lor,caci toti sunt vinovati in egala masura de ceea ce se intampla in ROMANIA!Aceasta este o miscare populara d.nilor politicieni cu vile,masini luxoase si conturi in banci de mii de euro SI VOI NU AVETI CE CAUTA IN STRADA,pentru ca nu stiti ce suferinte si umilinte am indurat noi,prostimea pe care o pacaliti voi de 20de ani la alegeri;sper ca,macar in ceasul al 12-lea sa ne trezim pt.a da un vot de blam acestei clase politice!sper din toata inima ca cei care ies in strada sa reuseasca si sunt alaturi de ei cu inima si gandul de la 1600km departare;DUMNEZEU SA VA AIBA IN PAZA!!Din BELGIA,v.A scris MIHAI in numele tuturor romanilor care sunt alaturi de voi,STRADA!