Apel pentru Schimbare Adevărată!

ATEULABSOLUT

/ #850

2012-01-30 14:11

ADEVARATA SCHIMBARE nu poate avea loc pina nu se extirpa cancerul numit religie, care se hraneste din echitatea, moralitatea si bogatiile tarii (Isaia61:6,7; Filip.4:18; 1Cor.4:8; etc...). Pina avem guvernanti care depun juramintul pe istoria religioasa a poporului iudeu/biblia si care dau popilor citi bani le cer ei si presedinti care pupa mina tiganului-mireasa si cocota impopotonata/patriarhului, vom fi in lumea de KK cre(s)tina, cu speranta de fericire doar "pe lumea cealalta", adica NICICIND !! Doar popii, mai jmecheri, isi cladesc fericirea acum si aici, fiindca stiu ca dupa moarte nu mai exista fericire, "caci morti sunt cei muriti"(Eminescu). Calculati citi bani dau IRESPONSABILII de guvernanti cre(s)tini, din bugetul tarii, parazitilor de popi/predicatori prostitori si jecmanitori, si o sa va ingroziti. ASTA-I ECHITATE, MORALITATE SI CIVILIZATIE ??! Popilor le pasa de saraci si de inechitatile sociale cum i-a pasat si "dumnezeului" lor, inselatorul si comunistul criminal Yeshua, de cei saraci, adica nici macar cu vorba ( Matei 27:63; 19:16-24; Fapt.2:44,45; 4:32-37; 5:1-11; etc.., Marcu 14:3-7). Cinismul si  ticalosia popilor dar si prostia "oilor" lor sint atit de mari ca nu incap nici in Cartea Recordurilor. Stiu ca nu o sa-mi publicati acest mesaj,de frica sa nu va certe tiganul-mireasa, care intra in istericale cind se vede demascat si in pericol sa-si piarda(printre alte IMENSE avantaje) si salariul cit a zece profesori, pe care i-a cre(s)tinat sa nu mai predea in scoli ADEVARUL / EVOLUTIONISMUL ci NEBUNIA / CREATIONISMUL (!?!?). Daca, totusi, acest articol va fi postat, inseamna ca nu aveti (inca) un "sf. Petru" la portile blogului, care sa cenzureze postarile care nu i-ar place Preanesimtirii sale. Sper sa nu fie vreodata asa ceva, caci de-ar fi ce Adevarata Schimbare ati face ??!.