Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #1065

2018-07-03 17:11

 Cel care nu se indoieste de el si uita de oameni, ar vrea sa traiasca in varianta posibil frumoasa dar sa si-o asume numai pt el, numai in beneficiul lui si astfel distruge orice varianta frumoasa pe care o atinge si e "mancat de viata", insa intre timp poate distruge si pe cei care pun suflet in ceea ce fac. De aceea, in prezenta acestor oameni imi prescriu o tulb de personalitate evitanta, mai ales daca ma surprind singura pe teritoriul dominat de ei. Am mai avut de a face cu persoane de acest tip si in afara tarii dar acolo sunt regulamente si legi foarte clare si coerente care nu lasa loc pt asemenea comportamente... adica nu ai nevoie sa fii vreun charismatic pt a avea dreptate ci doar sa faci ceea ce trebuie facut la momentul cand trebuie facut, masurabil, cuantificabil, etc.. Astfel ipocritii se elimina de unii singuri, de regula, rare cazurile in care sunt eliminati de altii. Cred ca aici este diferenta... nu se pierde timpul intr-un mod neproductiv. La noi, oamenii buni sunt fortati sa isi iroseasca resursele intr-un mod neproductiv pana poate obosesc si smecherii isi pot face de cap nestingheriti.