Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Oana

/ #713

2018-04-12 07:55

Bună tuturor,

 

cum am și promis, vă povestesc cum stau lucrurile. Hepatologul mi-a prescris Twinvir, m-a și avertizat ca nu cumva să-l cumpar de la traficanți, doar din farmacie sau de la reprezentanții oficiali (mie mi-a fost mai simplu să dau comandă). Medicamentul l-am așteptat câteva zile, doar în a patra zi în sfârșit mi-a venit. Curierul m-a lăsat să deschid cutia înainte ca să achit, și tot ce mă interesa să verific eu, deci tocmai cum s-a spus in condițiile de pe site. Am scos una și mă uit atent, citesc...importator: Republica Moldova. Apropo, mai era și prospectul în limba română, m-am uitat peste el mai atent – formularea sună bine. Pe cutiute mai e o halograma, care la fel, arată bine. Mi-a mai permis să și deschid capacul, a fost sigilat, sub el era o membrana neatinsa, exact cum au promis. Am achitat curierului, mi-a plăcut foarte mult faptul că am putut să achit comanda după verificare, când m-am asigurat personal că totul e în regulă, iar înainte de asta nu am semnat și nu am promis nimănui nimic. M-am consultat apoi cu medicul meu, el mi-a explicat că se ia o singură pastilă pe zi la aceiași oră, timp de 12 săptămâni. Efecte adverse foarte probabil că nu o să fie, apar foarte rar și sunt nesemnificative. Medicul m-a mai avertizat ca nici într-un caz să nu întrerup tratamentul nici măcar pentru o zi, plus toate periuțele, lamele și aparatele de ras să fie cât mai des sterilizate sau chiar schimbate. Acum aștept să încep tratamentul de la începutul săptămânii.