Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Vladut

/ #529 Re: Re: Re: Re: Seriozitate

2017-07-26 07:48

#527: Iulia - Re: Re: Re: Seriozitate 

 1. Inca din prima fraza te contrazici singura. AI DAT 3500 EURO DOAR PE MEDICAMENT(fara analize si monitorizare). Parca in comentariul trecut ziceai ca te-ai tratat LA ACELASI PRET CU CARE IL VAND EU, adica 1500 euro. Vezi cum se dovedeste ca si tu(ca de altfel si alti 2-3 postaci de pe aici) VORBITI TOTAL AIUREA.

2. Va dati cunoscatori dar sunteti praf. Cum ti-am zis, in SUA si in alte tari din Europa SUNT PRETURI ASTRONOMICE, iar in India ar fi cam cele mai ieftine, DAR SUNT EXACT ACELEASI MEDICAMENTE CU ACELEASI COMPOZITII, informati-va inainte sa comentati aiurea. E vorba si de manevre la nivel inalt care se fac aici, tarile mari si bine dezvoltate normal ca vand la un pret mult mai mare, MAI ALES CA ELE SUNT CELE CARE INVENTEAZA ACESTE MEDICAMENTE, daca nu ma insel in America au aparut pt prima data si FOARTE IMPORTANT, EI AU BREVET ASUPRA LOR SI DOAR EI POT SA DEA DREPTUL ALTOR TARI SA LE FABRICE/COMERCIALIZEZE, de asta nu se gasec in toata tarile din lume, IAR IN INDIA SUNT PRETURI FOARTE MICI NU PENTRU CA AR FI CONTRA FACUTE, CI PENTRU CA ACOLO ESTE CEA MAI MARE PIATA, ACOLO SE GASESC CEI MAI MULTI BOLNAVI SI LE CONVINE SA LE VANDA LA PRETURI MAI MICI PENTRU CA AU MULTI CLIENTI. Dar repet, MEDICAMENTELE AU EXACT ACEEASI COMPOZITIE SI ACELASI EFECT, cautati pe net sau informati-va din alte surse si veti vedea.

3. Spui "Ideea este că de la 900 dolari la 1500 e bișniță" STII TU CAT A PLATIT FAMILIA MEA PENTRU ELE?? Am scris in comentariul anterior ca unchiul meu a dat aproape 1700 euro pe ele, DE UNDE 900$ VISATI VOI???  Voi aveti cumva impresia ca medicamentele astea cresc in copaci? FACETI VOI MA ROST LA 900$ DIRECT DIN INDIA, DUCETI-VA ACOLO CU RETETA SI OBTINETI VOI MEDICAMENTELE ASTEA ASA USOR SI IEFTINE CUM PRETINDETI. Numai costul cu transportul dus-intors pana acolo si cate probleme pot aparea.. voi comentati fix dampulea, 1500 de euro sa le cumperi de la cineva direct din Romania e chiar ieftin, UNII VA TRATATI PRIN GERMANIA CU 35.000-40.000 MII DE EURO CU EXACT ACELEASI MEDICAMENTE SI VENITI PE AICI SA COMENTATI CA PROSTII. Nu toti sunt asa bogati ca tine draga mea, sa poata sa dea in Germania 35.000 euro PENTRU EXACT ACELEASI MEDICAMENTE ADUSE LA PRET SCAZUT DIN INDIA. Nu toti isi permit sa piarda ZECI DE MII DE EURO PRIN ALTE TARI, CARE II TRATEAZA EXACT CU ACELEASI MEDICAMENTE. Repet, CELE DIN INDIA AU ACELEASI SUBSTANTE SI ACELASI EFECT CA CELE DIN AMERICA SAU GERMANIA, de ce e diferenta asa mare de pret intre aceste tari ti-am explicat putin mai sus.