Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #50167 Gicu, cica "Oltchim nu se vinde pe bucati ci pe centre de afaceri"!!! Pe cine minti tu mai, Gicule?

2017-04-03 09:00

#50166: - Gicu, cica "Oltchim nu se vinde pe bucati ci pe centre de afaceri"!!! Pe cine minti tu mai, Gicule? 

 COMENTARII ... forunul BURSA

1.  fără titlu

    (mesaj trimis de Stelian de la Singureni în data de 03.04.2017, ora 00:03) 

Gigele ce zici sa-ti angajezi nevasta pe undeva ca sa traga cu ochiu' si sa iti dea informatii asa cum facea pe timpul cand lucra la Unicredit?

1.1.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 1 )
    (mesaj trimis de anonim , in data de 03.04.2017, ora 06:12)
 [Fragment eliminat conform regulamentului]
 
1.2.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 1.1 )
    (mesaj trimis de anonim , in data de 03.04.2017, ora 07:51)

Băncile din România au pierdut miliarde de euro din escrocherii nefinalizate. Urechi de elefant bulgăresc v-a scos în evidență șoriciul de pe obraz.

1.3.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 1.2 )
    (mesaj trimis de anonim , in data de 03.04.2017, ora 08:20)
 
Cu cine vorbesti haiducule? Sau tu esti doar un spartan de Iowa.. Iti versi frustrarile de speculici monetar-imobiliar la adrese gresite.
 
1.4.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 1.3 )
    (mesaj trimis de anonim , in data de 03.04.2017, ora 11:20)
 
V-a lovit, asta e sigur.
 
1.5.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 1 )
    (mesaj trimis de PSD + PNL + ALDE + UDMR + PMP + etc..... , in data de 03.04.2017, ora 11:30)

Tot dar toti
 - ati golit tara de oameni
 - ati lasat tara fara locuri de munca
 - ati lasat ca unul ca Piperici sa lase oamenii fara un loc de munca
  - creditorii au toate drepturile conform avocatului Pipierici. Dar oamenii care au familii si lucreaza de o viata in OLT nu au nici un drept? Din cauza lor a intrat in insolventa? De acesti ani nu au fost identificati cei care au furat combinatul bugata cu bugata? Politicieni, directori, primari etc. Cate campanii electorale au fost finantate de Oltchim? Chiar nimeni nu are datorie fata de Oltchim? Imi este rusine de toata mizeria care o vad in Romania. Cum un grup de oameni au pus stapanire pe Tara noastra. Trebuie sa iesim in strada cu miile si sa oprim distrugerea combinatului si astfel sa dispara locurile de munca! Numai merge nimic pasnic! Cum spune si imnul national ... ori moarte cerem toti!
 
2.  Acum puneti cruce Oltchimului
    (mesaj trimis de Rvl în data de 03.04.2017, ora 08:18)  

Aici ai recunoscut tot adevarul, restul e poveste de pitici:
 "Reporter: Ce se întâmplă dacă Oltchim se va vinde parţial? Se îndestulează creditorii din bani, iar activele nevândute rămân la combinat?
  Gheorghe Piperea: Nu rămâne nimic în patrimoniul Oltchim. După ce se organizează această vânzare, ceea ce rămâne se va lichida şi se va închide procedura."
 Ne-am lamurit!
 
2.1.   fără titlu  (răspuns la opinia nr. 2 )
    (mesaj trimis de EU , in data de 03.04.2017, ora 08:37)
 
Nu cred nici o vorba din ce spune acest avocar..... OLT nu e jucaria lui. .....
 
2.2.   draga EU, ai auzit de fals in bilanturi:-)  (răspuns la opinia nr. 2.1 )
    (mesaj trimis de The Brute , in data de 03.04.2017, ora 10:06)
 
SI nu te-ai intrebat de ce Domnul Vasilescu pe ZF ne face educatie financiara pentru notiunea de inflatie? Tu ai vazut cum a crescut rezultatul report at la Petrom in raportul financial 2013. Cu 13 MILIARDE lei. Adica randamentul doamnei Gheorghe a fost mai rare decat al celui mai smecher administrator de Hedgefonds. De ce oare a inchis Blackrock un ETF? Doamna Vestager e nevoita sa recunoasca ca Bruxelles a cercetat degeaba cazul C28 per 2009 atat din cauza bilantului gals unde spare 1 MILIARD RON capital social si din cauza inducerii in eroare a statului roman folosind o legislatie care se abrogase la 1 decembrie 2009, Romania neindeplinind atunci conditiile de PIATA UNICA...Domnul Piperea isi face meseria foarte bine, insa are contrahenti al car or profil moral e sub genunchiul broscutei.
 
3.  fără titlu
    (mesaj trimis de orwell în data de 03.04.2017, ora 09:02)  
 
 " Oltchim nu se vinde pe bucati ci pe centre de afaceri" !!! Pe cine minti tu mai avocatelule? Vrei sa spui ca dacacineva vine si liciteaza pentru o hala anume si plateste mai mult decat ceilalti se opune cineva? Bai gargaragiilor bai! Recunoasteti mai bine ca ati hotarat distrugerea Oltchim si gata. Asa s-au distrus 85% din firmele romanesti. PSD-istii nu stiu decat sa-i imbogateasca pe niste balmajitori ca tine. Acum zece- cincisprezece ani lichidau fabricile pe motiv ca vor apare " Parcuri industriale" acum obaga pe asta cu "centrele de profit". Notiuni al caror intelesnu-l cunosc nici papagalii care le pronunta.