Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #49412

2017-02-22 12:46

După emisiunea de aseară de pe Etalon,am mari semne de mirare și de nedumerire fata de acest Piperea,modul cum a vorbit și explicat inteadevar este un dezastru și un fiasco total(faliment mascat), nu l-am auzit nimic de legea privatizari(care te obliga sa mai funcționezi 5 ani după cumparare și să păstrezi în funcție de negociere X angajati) cine garantează că după ce cumpără activele nu închide și se axează pe fier vechi(Oltchim total cele 9 pachete 307 mil euro preț vânzare active, preț fier vechi Oltchim 500-700 mil euro) am văzut că dacă nu se vând toate activele ci doar o parte înțeleg că restul activelor rămân la vechiul Oltchim plin de datori,un dezastru și o inbarligatura mai ceva că labirintul iadului. Această privatizare pe active a Oltchimului, marca Piperea seamana izbitor de mult cu creditele in franci elvețieni luate de uni amărâți fraieri care acum sunt la pământ. Treziti-va ,mai reflectați la rece prea multe semne de întrebare că sa fie ceva bine. Vai de voi,va plâng de milă.