DESPAGUBIRE PENTRU CARNETELE CEC

violeta

/ #41 sa trimitem la Parlament aceasta petitie .

2017-01-21 20:56

Dragi semnatari ai acestei petitii , haideti sa rugam ,, initiatorul " acestei petitii sa trimita aceasta  , cu semnaturile noastre , la Parlamebtul Romaniei, La Guvern , a PRESEDINTIE , poate ne aude cineva si se va face o propunere de lege, pe care Dl. Presedinte cu siguranta o va aproba, pentru restituirea acesto sume de pe carnetele CEC . Daca, au iesit in strada citiva protestatari si au reusit sa destituie un GUVERN, oare noi cei aproximatin 300 semnatari nu reusim sa lamurim Parlamentul , Guvernul, Presedintele , sa ne restituie ,,dreptul nostru de proprietate", muncit din greu si pus in pastrare la STATUL ROMAN ? Pe ultima pagina din respectivul carnet CEC , este precizat ca STATUL  garanteaza restituire acestor sume depuse , sume care nu se prescriu , nu se impoziteaza, , la cerere , cu calculul dobinzii , dar si a indicelui de inflatie . Scuzati greselile, am aproape 75 ani.....Inca mai sper sa traiesc impreuna cu sotul meu  , sa recuperam munca noastra depusa in pastrare la STAT . Am inteles din unele comentarii ca sunt cam 52 000 de deponenti pe astfel de carnete . Probabil nu toti stiu de aceasta PETITIE , pentru a o semna .