Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

/ #406

2016-10-18 22:36

Sper sa se reglementeze sist nostru sanitar!Eu am fost intrenata cu fetita cu enterocolita,ne-au tinut 8 zile in spital,din care 6 a varsat non stop,ma rugam de doctori si asistente sa ii dea antivomitiv si am fost facuta cu ou si cu otet de asistente....copilul era mai mult lesinat,voma si facea scaune apoase exagerat de des,ca ma certau infirmierele ca cer prea des cearceaf si sa stearga pe jos,m-au pus sa infometez copilul 8 h in conditiile in care era alaptata exclusiv si tot ce era mancare refuza sau daca prin minune imbuca,voma instant!Voma in jet,in somn!Groaznic!M-au pus sa fac test de sarcina (luat de mine evident)sa vada ele ca nu sunt insarcinata si cand a prins-o pe colega de camera o intrebau-ce-i face fata asta la copil de vomita intr-una?
Nu au fost in stare sa diferentieze toxiinfectia alimentara de rotavirus si inca doua diagnostice diferite dar toti am stat in acelasi salon!
De fiecare data cand aduceau un alt copil in salon,simptomele copilului meu se agravau....Nu mai zic cat chin pe copii cu branulele,mi-au intepat-o de 5 ori si tot nu a nimerit vena,si se juca cu acul in mana copilului de parca desfunda cv,iar copilul urla de durere si spaima!Terifiant!Si acum cand vede medic sau asistenta se pune pe tipat si tremura instant...Un sistem incompetent cu medici si mai incompetenti pe mana carora ajungem sa incredintam viata copiilor nostri,si nu sti daca faci bine sau rau!Am ramas cu sechele si ma gandesc cu groaza daca voi mai fi nevoita sa apelez la medicii din spital daca sa o fac sau nu....