Legea pentru alăptatul în public


Musafir

/ #40 Re:

2016-07-06 20:32

#5: sorina -  

 Pana sa devin mama, eram neutra acestui aspect, nici nu ma deranja, nici nu ma fascina; la fel cum nici la mare nu am nicio problema cu cele care fac topless! De cand am devenit mama, alaptatul-unde o fi el,este-o minune! Pentru mine nu înseamnă ca iti scoți țațele pe afara si cineva trage de el! Pentru mine înseamnă iubire! Nu e nimic scârbos dau josnic! Si pana la urma daca ne gândim bine, daca alaptatul este scârbos, cum este nașterea atunci?!? Amandoua sunt momente deosebite in viața unui om-înseamnă a da viața si a susține o viața! E normal sa alăptezi unde iti cere piticania! Daca privești totul strict fizic, da înseamnă țațe la vedere; eu sincer cand vad o mamica alaptand, vad in bebe hrănindu-se! Nu prea observ țațele indiferent daca poarta haine tipice sau nu! Păcat ca nu ai ajuns la nivelul de a vedea alăptarea ca pe un act cat se poate de normal si te cramponezi in frustrări corporale! Acum fiecare are in viața norocul si deschiderea lui! Crede-ma nu ma gândeam niciodată ca o sa îmi vadă socrii țațele, sau tata sau unchii etc, dar daca întâmplarea a făcut ca fomila sa vrea papa si nu aveam unde sa ma duc intr-un loc mai intim si frumos , nu am avut nicio problema in a-l alăptat acolo! Poate la inceput s-au panicat de dezinvoltura mea, dar acum nu mai vad decât un bebe care mananca...ceea ce de fapt si se întâmpla!