Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate


Musafir

/ #181

2016-06-29 19:50

apreciez demersul dvs., dar cu multa revolta va intreb, ce facem aici in tara cu romanii care abuzeaza romani in toate felurile, am vazut emisiunea dvs cu acel " ales, " care pupa mina unuia , ce greutate are aceasta petitie daca vad englezii asa ceva , noi nu ne respectam intre noi si ne suparam pe straini, este chiar revoltator, inca o data aprecieri pentru demers dar miezul mizeriei este la noi, putin au dreptate , sunt destui care eu daca asi fii in locul lor nu asi fi de accord sa-i primesc in tara. O seara placuta si mult success in tot ce intreprindeti.

Observ  ca majoritatea care au semnat  sunt cei care au pe cineva acolo, daca eram o natie asa cum spunem ca suntem , nu mai aveau englezii atitea dovezi si noi aici sigur am fi trait mai bine iar conationalii nostri erau in numar infim plecati la munca , inca o data precizez demersul e bun dar parerea mea este ca noi suntem vinovati pentru cum suntem catalogati, imi cer scuze fata de cei care muncesc cinstit si din greu pe acolo dar adevarul este chiar "TRIST" , depinde de noi sa fim respectati, nu de ei si nu sa "ne dam cu caramida in piept " ci sa abordam corect situatia, inca o data scuze sunt romanca si sunt afectata dar si trista ca era destula bataie de joc aici mai avem si din afara.