Examen National


Anonymous

/ #3482

2016-06-29 19:38

Am decis sa semnez aceasta petitie nu pentru mine, cat pentru cativa colegi care sunt niste persoane extraordinare din toate punctele de vedere. Sunt convinsa ca in urma celor relatate mai sus ei nu sunt singurii in aceasta situatie! Copii cu media 10 pe linie, au invatat in toti acesti ani pe rupte si au trudit pentru fiecare nota in parte! Ca la final, sa fie indusi in eroare de un exercitiu facut de un mare prost :) toata munca lor de 4 ani s a dus pe apa sambetei in momentul in care acest subiect a fost aprobat! Nu e normal! Nu e normal ca ei sa isi piarda speranta in viitor din cauza unei nereguli care s a abatut asupra lor. Noi, actuala generatie nu avem nicio vina! Nu avem nicio vina ca salariile si pensiile sunt mici! Nu avem nicio vina ca sunt razboaie! Nu avem nicio vina ca parintii nu se inteleg sau ca sunt atentate.. Acesta e un semnal de alarma. Astazi e vorba de un simplu exercitiu, maine poate fi vorba de o viata... Imi pare nespus de rau ca s a ajuns in acest punct, in care copii buni isi pierd sansa! Vi se pare normal ca in urma unui examen de o importanta nationala sa se descopere asa nereguli? Stiti ce e mai grav? Ca nu e prima oara!! Asta e tot ce am avut de spus si sper ca am tras un semnal de alarma!