INTERZICE PRIN LEGE DEFRISAREA PADURILOR ROMANIEI


Musafir

/ #4184

2016-06-28 11:58

este doar o prejudecata, propaganda mincinoasa cea despre toti politicienii/conducatorii pe care suntem incurajati sa-i votam ? cum ca ar fii cu TOTII ( maxim 99.8%) atat de mult corupti si interesati doar de propriile interese indiferent ca ne distrug..si ca ei chiar asta fac constient, direct ?...un jaf atat de mare si atat de la vedere se petrece de atata timp ??!! este doar unul din cele atat de mari care afecteaza siguranta nationala iar noi incercam sa ne salvam, sa castigam cu o petitie on line ?? asta este mereu ultima noastra speranta ?? si se incearca chiar sa ne induca rusinea de a nu fi cetateni daca nu votam ! pai de asta sa votam ca apoi sa semnam petitii on line, sa iesim pe strazi ?? de asta sunt ei la conducere sa managerieze bine o tara si nu sa faca pe orbii si surzii in acelasi timp....rusine ca nu-si face datoria cetateneasca sa-i fie aceluia care nu ia macar orice atitudine care sa nu-i pericliteze familia dar macar sa ajute cu ceva, macar sa devina constient si pasator de ceea ce se intampla . macar propaganda "buna" in interesul nostru sa facem sa devina cat mai multi constienti de propaganda lor mincinoasa care ne deviaza de la realitate...macar atat sa facem..orice stire despre evenimente care ne afecteaza viitorul real nu apare sau dispare rapid din media ca sa fie inlocuita cu iluzii si alte subiecte de nimic..s-a trezit CSAT-ul dupa atata timp ca s-a vandut pamantul, ca importam mai rau decat cea mai napastuita tara geografic..resurse vandute pe nimic, economie distrusa la comanda...etc..face cineva si petitii in care sa se solicite dezbatere nationala pentru primele 10 nenorociri care ne pasc si pe care le-au adus fix cei care conduc ? suntem atat de prosti iar ei atat de nesimtiti incat fura isi permit sa fure la vedere cu vagoanele si sa umble ziua in amiaza mare pe strada si la TV in p... goala . scuzati ..e de la caldura..hai ca am intrat la aer conditionat si m-am linistit..cred ca nu sunt singurul..cum e porcul : daca are un minim confort, umbra, mocirla si papica sa bage la mat..nu i se mai pare o perspectiva reala ziua de Ignat... cam asa traim..unii nu judeca si nu realizeaza iar ceilalti traiesc ca porcii ...de fapt..mai este si categoria celor inteligenti si etici care..se adapteaza...