Vrem plaje gratuite la Marea Neagra fara sezlonguri pe portiunile de plaja nou create


Musafir

/ #25

2016-06-12 06:04

Acum vreo 7 ani,eram cu băiețelul meu de 3 ani pe o plaja din Mamaia,mi-am așezat prosopul la malul marii pt.ca el sa se poată juca în siguranță (copiii acolo se joaca,acolo nisipul umed permite jocul cu lopatica și galetusa).Deși nu era nici o lozinca de interdicție la vedere (iar în mintea mea ,o astfel de interdicție nici n-ar fi putut exista vreodata),m-am pomenit cu un mahar cu tatuajele la el ca ma invita sa părăsesc locul,pentru ca acolo stau oamenii pe șezlonguri. M-am revoltat ,dar n-am vrut sa ma cert de dragul copilului care asista la discuții. Mai trist,când așteptăm poate ca cineva din jur să-mi ia apărarea,un cocalar de pe primul rand de șezlonguri,cu lanțul de aur gros încolăcit la gat,mi-a spus ca nu vede marea din pricina mea și m-a poftit sa plec.M-am uitat cu mare scârbă spre el,n-ar fi meritat nici măcar o vorba de la mine.De atunci,deși suntem constănțeni,cautam plaje cat mai sălbatice și mai departe de stațiunile noastre.Noi,constănțenii sau cel puțin unii dintre constănțeni,nu admitem asa ceva.