Salvaţi copiii! Analizele pentru trombofilie - obligatorii.


Musafir

/ #70

2016-05-26 08:51

Eu mulțumesc lui Dumnezeu si mai ales domnului dictor Albu (spitalul Giulesi) care a descoperit la timp si m-a trimis sa fac analiza la Fundeni pt trombofilie . Așa am făcut derivatul de heparina ,primele 10 seringi preumplute le-am primit de la spitalul Fundeni GRATUIT . De restul am făcut rost . Dezamăgită am fost de medicul de familie care citeste scrisiarea medicală o pune in dosar si ...buna ziua.. eu intreb: dar nu imi dați reteta pt injecție? ... pai doar daca faceți cezariană e nevoie ....eu fac ochii mari ...daca fac cezariană le întrerup cu cel putin 24 h inainte , nu ma crede scoate iar scrisoarea si citește imi spune ca nu am dreptul la rețetă ca lucrez ...???..am insistat sa imi dea pe cod de boală, a spus bine doar luna asta iti dau , iar eu trebuia sa fac până nasc si 6 săptămâni dupa. Dar Doamne ajuta am reușit si mi-am făcut rost . Am o fetiță acum de 5ani si 9 luni minunată si sănătoasă. Am născut normal fara nuci un fel de anestezie totul a decurs repede fără probleme sunt o fericită. Abia acum când am citit articolul am realizat in ce pericol as fi fost , abia acum imi dau seama de alegerea buna pe care am facut-o cand am ales ca mefic pe d-nul doctor Albu , fiind o întâmplare nu stiam de dansul atunci cand m-am uitat pe ușa cabinetului din zona militari unde locuiesc si am ales medicul . Sper ca de acum inainte toate gravidutele sa aiba norocul si șansa mea.