Concediu de îngrijire copil- 3 ani.

musafir

/ #237 Re:

2016-05-26 04:51

#216: -  

 Am copil , 2 si 7 luni alaptat, merge la cresa, eu la lucru sani nu am avut nici o problema cu ei, fetita cm venea acasa isi primea portia de laptic sau portile de laptic cat doreste ea, bona intradevar nu e  ok, dar la cresa este foarte bine pentru cine nu e speriat si are incredere ca va fi bine, apropo am rate si eu cu sotul si salariul sa sti ca e foarte mic cat luam dar ne descurcam fiindca avem un program in care putem sta si cu copilul dupamasa, si reusim sa ne facem si poftele sa aiba si copilul de toate si rate, dar depinde fiecare cum intelege periaodele de crestere a copilului, copilul are nevoie de afectiune dar nu cocolosit excesiv ca nu se descurca, daca iati lasa un pic sa faca sa fie curiosi sa vedeti ce multe stiu si asimileaza, nu trebuie sa stam dupa ei ca nu stiu cand fac pisu si fac pe ei, ei simt si spun ce le trebuie numa trebuie rabdare sa ii poti intelege, la 3 ani aceleasi prb ei sunt intro continuare dezvoltare si emotional si fizic indiferent de varsta, deci mai bine propuneti sa stam pama la 20 de ani ai copilului.