INTERZICE PRIN LEGE DEFRISAREA PADURILOR ROMANIEI


Musafir

/ #1885

2016-05-22 17:00

nu mai doresc sa se taie paduri ci lemnul sa fie exploatat si nu paraseasca localitatea de care pamant apartine acesta sa fie prelucrat doar in imediata apropiere , oameni sa lucreze in prelucrarea lemnului si sa fie o limita care este admisa si pentru mediu . asa localnicii vor avea de lucru se vor face bani . nu vindem lemnul bustean sa faca altii bani ci dam oamenilor de lucru asa nu se va face haos si se va taia cat este admis si se poate replanta . cei de la ocolul silvic stiu cat este admis pentru a se taia si care bustean in functie de varsta si amplasare acesti busteni se marcheaza pentru a fi taiat si cei care nu se taie . fiecare regiune de munte cum ar fi tara motilor de la sebes si nu mai stiu unde ar trebui sa existe o fabrica de mobila sau cherestea parchet si altele . sa existe o lege in care nici o masina de busteni din padure sa nu paraeasca acel judet de unde provine ci produs finit din fabrica de lemn mobila cherestea si altele .o lege care pedepseste cu inchisoarea celor care fura si nu lucreaza . trebuie sa se dea o lege in care cine vrea sa ca vrem sa ne exploateze lemnul sa o poata face controlat si acolo unde sunt ateliere de prelucrare sau fabrici una era in Campeni fabrica mare care producea mobila petru tara si export lucrau multi oameni si aveau comenzi si nu se taia fara contol si nici nu dispareau paduri intregi . Vrem o lege care sa controleze si sa pedepseasca hotia si coruptia si oameni care fac bani usor si fara actre. este foarte adevarat iau ceva din padure si dau mai departe trag lemnul cu tractorul si cu calul si fac bani si cine duce cu camionul face si maui multi si cine duce cu trenul face si mai multi si cine cumpara din afara tarii cantitati industriale al face cherestea si face multi bani multi mai multi
Iar oamenii din acea localitate nu au nici de lucru nici bani si raman si fara paduri . suntem o tara de puturosi si de hoti .primul lucru care trebuie sa al facem este sa ajungem la cine trebuie si sa mituim pe cine trebuie asa se fac banii negrii . normal ca din padure nimeni nu stie pe hartie cat se taie si ei fac bani

daca este o lege in care lemnul bustean nu mai poate iesi din tara sub nici o forma decat prelucrat mobila parchet si altele . asa oameni din acea zona de munte lucreaza au locuri de munca odata lemnul prelucrat iesind din fabrica iese cu acte atata mobila se vinde in magazin sau ; la export oamenii vor lucra cu acte se vor plati taxe la stat si nu se poate taia ca la nebuni pentru ca lemnul trebuie prelucrat si mobila vanduta deci se va face controlat sub forma de stoc de marfa si toata lumea castiga din acea zona si indirect si ceilalti nu numai sefii de la ocolul silvic sau mai stiu eu ce adurar sau primar castiga toata zona acel oras si padurile raman la locul lor ca sa se poat si planta alti noi deci toata lumea va fi fericita . o lege care le da oamenilor de lucru nu jlege care sa furam tara asta si sa ne batem joc de urmasi nostrii . parerea mea este ca guvernul este singurul crimilal al acestei tari si oamenii se decurca cum pot fura toata lumea cine e la putere fura calificat cu acte si cu legea ocolita si oameni de la munte taie noapte si trag cu calul pe 50 de lei sa faca un ban daca nu au de lucru . statul roman este singurul hot al acestei tari din pacate .LA LUCRU TOATA LUMEA NU VA MAI UITATI LA 50 DE LEI IN BUZUNAR PE ZI CA ALTII CARA VAGOANE SI FAC 50 DE MILIOANE DE EURO INTRO LUNA FRAIERI CE SUNTETI SI LACOMI SI PROSTI PE DEASUPRA
LA LUCRU TOATA LUMEA SI FACETI DIN LEMNUL DIN PADURE MOBILA SI DATI LA INCA 5 OAMENI DE LUCRU UN SALAR SI BANI PENTRU TOATA TARA