Petitie pentru Anularea Pensiilor Speciale pentru parlamentari


Musafir

/ #282

2016-03-21 19:07

Am semnat-o - nu din invidie si rautate - , ci pentru ca am trudit o viata(48 de ani, ca studenta si cadru universitar), sunt laureata a Premiului Academiei, din 1995, am scris 23 de carti de referinta, cu reeditari cu tot(una este la a 14-a reeditare in 13 ani), am adus beneficii romanilor mei din RO si din lume, sunt BRAND in specialitatea mea, in 1996, am fost si inca mai sunt unicul DOCTOR in specialitatea mea, fin RO s,a,m,d,, iar daca vedeti PENSIA mea, "ma impusccati"!
Pensie pe care o dau pe tratament ONCO( n-am un san si nici scutire de IMPOZIT nu i-au dat, ca infirma si om handicapat, cu dureri si alte chinuri)), DIABET 2, CARDIOPATIE, ANGINA si HTA, lunar, precum si pe - cat de cat - o alimentatie adecvata(si painea dietetica stiti ca e mai scumpa, d-aopi restul!).
De ce nu am, si eu, o RENTA viagera ca "laureata", cand am adus "aurul" la Universitatea noastra, Premiu care o ajuta la "acreditari"????????
De ce nu mi s-a dat, si mie, un salariu si o Pensie mai mari decat ale universitarilor, care abia au o singura carte- TEZA de DR???
Cartile mele, pe NET, ocupa loc de frunte la "Bestseller", langa "Istoria lui Calinescu etc.!
De e sa nu am, si eu, precum si altii o PENSIE "de bun simt", barem, universitari, care au trudit ca mine si au un asemenea palmares,???
Mi s-a mai dat, si "Premiu de Excelenta", la pensionare!
Ce sa fac, oameni buni, intrucat cartile mele si "cartoanele" astea nu ma ajuta, nu ma trateaza si nu ma hranesc!
"Bucurii spirituale" mi-au dat si ii dau....cat cuprinde, insa.....

Cum sa accept si cum sa nu semnez petitia, trimisa de o amica, tot dascal !

Doamne, ajuta-ne, si pe noi !