Închideţi expoziția Our Body: Universul Interior-Muzeul Banatului

Tasha28

/ #55 Denisa Murariu, Timisoara

2016-03-03 03:33

Permiteti-mi sa-mi exprim dezgustul pe care mi-l provoaca aceste minti inguste care traiesc printre noi; permiteti-mi sa imi exprim si revolta fata de faptul ca prostia si incultura ne inunda societatea....aspiram la idealuri aproape imposibil de atins caci piedica ne stau tocmai acesti ipocriti.... 

Nu are rost sa mai irosesc nici macar o secunda pentru a ma adresa ingustilor la minte!

Va transmit un mesaj voua, celor care sunteti inzestrati cu minte sclipitoare, si celor care au dobandit-o de-a lungul vietii caci au dorit sa isi atinga idealul si ii felicit!

Mesaju meu, dragilor: Nu lasati pe nimeni sa va spulbere dorintele si visele, si nu stati deoparte cand cineva va insulta inteligenta! Felicit pe toti cei care au vazut expozitia, si pe cei care au intentia sa o faca, si pentru faptul ca sunteti dornici sa cunoasteti adevarul si mai ales sa va cunoasteti pe voi insiva! Cine stie? Poate unii dintre voi veri ajunge medici iscusiti si veti reusi sa transformati neuronul intr-o celula nervoasa care se va regenera, caci multi stau prost la capitolul asta, drept dovada anomaliile care le-au debitat in comentarii si impotrivirea stupida asupra expozitiei! Poate va evolua si mai mult stiinta si vom scapa de inculti, saraci la minte si neciopliti care nu ar lasa nici le altul sa "respire" Dreptul la libertate, dreptul la lubera exprimare, la opinie, incultilor!!! Ne patati societatea!!!!!